eur:
411.41
usd:
397.57
bux:
0
2025. január 1. szerda Fruzsina
old broken furnitures thrown at side of street in Florida
Nyitókép: jokerpro/Getty Images

Szervezetten, saját módszerekkel hajtanak a lomizók a kitett tárgyakra

A lomizás már szinte „szakmává” nőtte ki magát, amely tele van íratlan szabályokkal, területfoglalási taktikákkal, sőt akár a bandaháborúktól sem mentes.

A hétvégén zajlott a lomtalanítás a csepeli Csillagtelepen, ahol vidéki és fővárosi "lomizók" folytatnak olykor tettlegességig is fajuló harcot az eladható, hasznosítható kidobott tárgyakért. A Metropol riportjában az egyik nyilatkozó elmondta, tapasztalatai szerint a budai gazdagok nem dobnak ki semmit, oda nem érdemes menni. Budapest külső kerületeiben sokkal több és értékesebb dolgot találni".

Jól bejáratott módszerek vannak a területfoglalásra. A profi lomisok már éjszaka kimennek, hogy kiállítsák az őrszemeiket, míg mások csak kilógatnak lánccal egy táblát az adott területre, amin ez áll: "Fogva". A riport szerint akár vérre menő csetepaté származhat abból, ha valaki levágja az ilyen táblákat és figyelmen kívül hagyja a foglalást. Egy fővárosi lomizó azt mondta, ez a vidékiek módszere, és nem szeretik, mert pofátlanságnak tartják.

Idegeneknek egyébként a lomizók nem szívesen beszélnek a módszereikről és a helyszínen nem akartak eladni semmit, azt pedig végképp nem árulták el, mennyit kereshetnek az egyes darabokkal.

"A kihelyezett lomhulladék a közszolgáltató tulajdonába kerül, így azok eltulajdonítása szabálysértésnek minősül, melyet a rendőrség büntethet" – hívta fel a figyelmet Takó Szabolcs, Csepel önkormányzatának sajtóreferense. Hozzátette, csak vasárnap hat embert bírságoltak meg emiatt, és a rendőrök folyamatosan járőröztek a lomtalanítás területén.

(Nyitóképünk illusztráció.)

Címlapról ajánljuk
Adómentes méhek nyomában, de azért időnként még mindig importra szorulunk

Adómentes méhek nyomában, de azért időnként még mindig importra szorulunk

Továbbra is a legjelentősebb méztermelő európai országok között tartják számon hazánkat, jelenleg több mint 21 ezer méhészet működik Magyarországon, amelyek összesen 1,2 millió méhcsaládot tartanak. Az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány elemzése szerint azonban az elmúlt évek gazdasági nehézségei megterhelték az ágazatot, csökkent a populáció és a megtermelhető méz mennyisége is.
VIDEÓ
EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. január 1. 19:05
2025. január 1. 18:47
×
×
×
×