Infostart.hu
eur:
354.5
usd:
311.74
bux:
139624.46
2026. június 26. péntek János, Pál
Rendőrök dolgoznak egy Góbé típusú vitorlázó repülőgép mellett a miskolci repülőtéren 2020. július 5-én, miután a repülő felszállás közben a földre zuhant. A balesetben az oktató, egy 55 éves férfi és a tanuló, egy 33 éves nő az elsődleges információk szerint súlyosan megsérült.
Nyitókép: MTI/Vajda János

Kilencven év után bezár a patinás magyar repülőtér

Az önkormányzat ipari parkot létesítene a miskolci repülőtér telkén, húsz repülőgépnek kell új helyet keresni.

Április 30-ával véglegesen megszűnik a miskolci repülőtér – erről a Borsod Megyei Repülő Klub titkára, Ötvös Béla beszélt a VG-nek. Mindössze annyi engedményt kaptak az önkormányzattól, hogy rövid ideig még a területen tárolhatják a felszerelésüket, húsz repülőgépről van szó, amelyeket nem tudnak hová szállítani.

A miskolci repülőtér 1931-ben nyílt meg, ma főképp sportcélokat szolgál, de a reptér korábban belföldi járatokat is fogadott, és katonai bázis is volt. Jelenleg egy 300 méter széles és 850 méter hosszú füves területen működik. A hírek szerint az önkormányzati tulajdonban lévő telket azért veszik vissza a 85 éve fennálló Borsod Megyei Repülő Klub üzemeltetéséből, mert ipari parkot akarnak ott létesíteni.

Ötvös Béla felhívta a figyelmet arra, hogy a városvezetés korábban megígérte: csak akkor kerül sor a kisajátításra, ha biztosít egy másik telket a repülőklubnak. Ez még nem történt meg, a késlekedést az önkormányzat az áremelkedéssel magyarázza. A területen álló létesítményeket, a hangárt, a garázsokat és más épületeket a város nem akarja megvenni, noha azokat a klub a saját pénzén építette, bár erről nincs dokumentációjuk. A klub több mint három évtizede a saját lábán áll, egy fillér támogatást nem kaptak az önkormányzattól, miközben kül- és belföldön is bevett modell, hogy az adott település fenntartja a maga repterét.

Az önkormányzat egyelőre nem kívánt nyilatkozni az ügyben.

Címlapról ajánljuk
A most várható 40 fok körüli hőség csak ízelítő lesz a ránk váró pokolból

A most várható 40 fok körüli hőség csak ízelítő lesz a ránk váró pokolból

Egyszerre több időjárási jelenség: hőkupola, afrikai anticiklon és az úgynevezett omegablokk okozza az Európát sújtó tartós, elviselhetetlen hőséget – mondta az InfoRádióban Kovács Erik, a Klímapolitikai Intézet vezető kutatója. A szakértő arra is figyelmeztet, hogy a klímaváltozás miatt néhány év múlva a most hétvégén várható 38-40 fok lesz az átlagos nyári hőmérséklet.

Ecuador meglepte Németországot, és továbbjutott

A sokkal motiváltabban futballozó Ecuador 2-1-re legyőzte a már csoportelső Németországot a foci-vb csoportkörének záró, harmadik fordulójában, így 4 ponttal a harmadik helyen is bejutott az egyenes kieséses szakaszba. Az E csoport másik meccsén Elefántcsontpart 2-0-ra megverte Curacaót, így 6 ponttal biztosította a továbbjutó csoportmásodik helyét.

Itt a lista, melyik parlamenti képviselő hány szavazásról hiányzott – volt, aki a háromnegyedükről

Három olyan parlamenti képviselő van, aki az új Országgyűlés eddigi szavazásainak több mint feléről hiányzott: Lázár János, Szijjártó Péter és Budai Gyula. Forsthoffer Ágnes házelnök közzétette a Ház honlapján az adatbázist, amely szabadon kereshető, és egyelőre nem rendelt el szankciót, de közölte: ezentúl csak egészségügyi vagy hivatalos okot fogad el igazolásnak.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×