Infostart.hu
eur:
354
usd:
310.87
bux:
139790.13
2026. június 26. péntek János, Pál
Varga-Damm Andrea jobbikos képviselő felszólal a koronavírus elleni védekezésről szóló törvénytervezet általános vitáján az Országgyűlés plenáris ülésén 2020. március 24-én.
Nyitókép: MTI/Koszticsák Szilárd

Varga-Damm Andrea is elindul Óbudán, már három ellenzéki jelölt van

A korábbi jobbikos, jelenlegi független országgyűlési képviselő Veszprém után ezúttal a főváros III, kerületében próbál mandátumhoz jutni az országgyűlési választáson.

A közösségi oldalán jelentette be Varga-Damm Andrea volt jobbikos, jelenlegi független országgyűlési képviselő, hogy Budapest III. kerületében, a 10. számú egyéni választókerületben indul az április 3-i országgyűlési választáson.

A politikus 2015-ben és 2018-ban még Veszprém megye 1. számú egyéni választókerületében indult a Jobbik jelöltjeként, és négy éve a párt listájáról került be a parlamentbe. 2020. május 27-én kilépett a Jobbik parlamenti frakciójából, és független országgyűlési képviselőjeként folytatta. Majd tavaly májusban megalapította a ReforMerek pártot, amelynek a tervek szerint ő lesz a párt miniszterelnök-jelöltje.

Varga-Damm Andrea a bejelentéskor „szűkebb pátriájának” nevezte a kerületet, amelyet szerinte elhanyagoltak a pártok, ezért úgy döntött: nem engedi, hogy pártmutyik emberei képviseljék a térséget. Népképviselőként tekint magára, és szerinte az esélyeit az is növeli, hogy „a körzet az összellenzék széttartásának is az emblémája”.

A választókerületben így már négy jelölt ismert, Bús Balázs, a Fidesz jelöltje, volt polgármester mellett három ellenzéki politikus is elindul. Az előválasztáson ellenfél nélkül győzött Szabó Tímea, a PM társelnöke, a térség jelenlegi országgyűlési képviselője, de egy DK-ból kilépett helyi politikus, Rózsa László Péter is bejelentette már indulási szándékát a Valódi Demokrata Párt nevű új pártja színeiben. Most hozzájuk csatlakozik Varga-Damm Andrea és a ReforMerek.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
A végére ismét elromlott a hangulat az amerikai tőzsdéken

A végére ismét elromlott a hangulat az amerikai tőzsdéken

Az ázsiai tőzsdéken pénteken jelentős esés bontakozott ki, élén a dél-koreai és japán részvénypiaccal, a befektetők profitot realizáltak a hét korábbi, mesterséges intelligenciával kapcsolatos technológiai ralija után. A hangulatot rontotta, hogy az Apple áremelést jelentett be a memóriachipek drágulása miatt, ami ismét felerősítette azokat az aggodalmakat, hogy az AI-fejlesztések növekvő költségei visszafoghatják a technológiai szektor növekedését és nyereségességét. Ennek hatására a technológiai részvények világszerte nyomás alá kerültek. A kereskedés második felére ugyan sikerült visszanyerniük a lendületet az amerikai részvényeknek, de az utolsó órában el is veszítették.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×