Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 27. szombat László
Nyitókép: Facebook/Innovációs és Technológiai Minisztérium

Kiderült, kellenek-e ideiglenes rendszámok a júliusban érkező új formátumig

Az új rendszámokat 2022. július 1-től vezetik be. Az eddigi három betű és három szám helyébe a 4 betű és 3 szám kombináció lép.

A kedd délutáni adatok szerint a TEL betűkombinációnál tartanak a rendszámkiadásban, a T-n kívül a V és a Z kezdő karakterek is kiadhatóak még júliusig, amikortól már új táblákat adnak majd ki - derült ki a Belügyminisztérium Pénzcentrumnak adott válaszából. Még több mint másfél millió rendszámvariáció van, ez biztosan kitart a határnapig.

"Sima" rendszámból tehát van elég az új széria nyári bevezetéséig, ugyanakkor, mint arról az Infostart is beszámolt, a veterán autókra kerülő, mostani OT-s rendszámok kifogynak, ezért február 1-től új, ideiglenes OT-rendszámokat adnak ki egészen júliusig, az egységes cseréig. A muzeális járművek rendszámtáblája az OT betűk mellett két számjegyet, egy kötőjelet és újabb három számjegyet tartalmaz a következő öt hónapban. Ezután, júliustól kezdve már az új formátumú vélhetően több évtizedig velünk maradó hatósági jelzést teszik a minősített autókra, ennél az OT betűjeleket magyar címer, két betűjel, kötőjel és három számjegy követi.

A minisztérium azt is közölte, hogy 2021-ben 1451 darab, míg 2020-ban 1547 darab egyedi rendszámot adtak ki Magyarországon. Azt nem tudni, hogy ezek közül mennyi volt a mostani három betű, három szám formátumú, és hány autós variált a betűk és a számok mennyiségével.

Ezek elkészültének árában nem terveznek változást: a szokásos formátumú, ám egyedileg kiválasztott rendszámért továbbra is 112 450 forintot kell majd fizetni, egy egyedileg előállított rendszámtábláért pedig 435 000 forintot.

Címlapról ajánljuk
Egészségügyi miniszter: aki most szabadtéri rendezvényre megy, jól gondolja meg, mit csinál

Egészségügyi miniszter: aki most szabadtéri rendezvényre megy, jól gondolja meg, mit csinál

Hegedűs Zsolt szerint a hőség nem egyszerű kellemetlenség, hanem komoly egészségi kockázatot jelent és különösen veszélyeztetettek az idősek, a várandósok, a kisgyermekek, a krónikus betegek, a szív- és érrendszeri betegségben érintettek, valamint azok, akik rosszul viselik a nagy meleget.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
Bevándorlás nélkül drámai módon csökkenne a lakosságszám számos EU-tagállamban

Bevándorlás nélkül drámai módon csökkenne a lakosságszám számos EU-tagállamban

A Portfolio május 22-én ismertette az Eurostat éves demográfiai kiadványának főbb adatait, kiemelve, hogy a magyar népességfogyás közép-kelet-európai régiós trend, miközben az EU népessége évről évre növekszik. A leginkább növekvő népességű országok között meglepő módon olyanok is vannak, ahol évtizedek óta alacsony a születésszám. A látszólagos ellentmondás hátterében az országonként jelentős mértékben eltérő nagyságú migráció áll. Ennek figyelembevétele jelentősen árnyalja azt a képet, amelyet a teljes népesség változása rajzol fel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×