Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 28. vasárnap Irén, Levente
Nyitókép: BKM Nonprofit Zrt.

Megtisztul a Tétényi-fennsík

Mintegy 2700 köbméter illegálisan lerakott építési törmeléket szállítottak el.

Együtt megtisztítják a Tétényi-fennsíkot az évtizedekkel ezelőtt otthagyott építési és azóta gyűlő egyéb hulladékoktól a Budapesti Közművek (BKM) Nonprofit Zrt. kertészeti és hulladékgazdálkodási szakemberei.

A BKM-hez tartozó Főkert kertészeti, valamint FKF hulladékgazdálkodási divízió munkatársai a XXII. kerületi Tétényi-fennsík területét az évtizedekkel ezelőtt a környezeti és fenntarthatósági szempontok mellőzésével lebontott katonai épületek törmelékeitől szabadítják meg, és visszaadják az őshonos növényvilágnak - közölték.

A fennsíkról mintegy 2700 köbméter illegálisan lerakott építési törmeléket szállítottak az FKF pusztazámori hulladékkezelő központjába, az előírások szerinti laborvizsgálatok után.

Nehezítette a törmelék összegyűjtését, hogy sűrű, tájidegen növényzet nőtte be az évek során. Az is bonyolította a feladatot, hogy a munkát csak a téli időszakban, fagyott talaj esetén kezdhették meg. Emellett a teherautók csak a Főkert szakemberei által kijelölt útvonalon közlekedhettek, hogy megkíméljék a számos, védelem alatt álló növény- és állatfajnak otthont adó élőhelyeket.

A Kamaraerdei út közelében nagy mennyiségű elszórt szemét került elő, amelynek eltávolítása után újabb szeméthalmok jelentek meg - tették hozzá.

BKM Nonprofit Zrt.
BKM Nonprofit Zrt.

A további szemetelés megelőzésére a Főkert munkatársai még az ünnepek előtt kitáblázták a területet, a lakosságot pedig az előírások szerint már korábban tájékoztatták.

A sitt egy része még a területen van, az eltávolítása folytatódik, a munkagépek által használt útvonalak rekultiválásával együtt.

A BKM azt kérte a budapestiektől, hogy segítsenek a környezet megóvásában, és ne helyezzenek el hulladékot nem erre fenntartott területen, mert jogszabályba ütközik, rontja a városképet, elcsúfítja a természetes élőhelyeket, valamint komoly környezetvédelmi, egészségügyi problémát is jelenthet.

Címlapról ajánljuk
Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét
A sötét mélység aranyláza

Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét

A XXI. század egyik legfontosabb nyersanyag-háborúja nem a Közel-Keleten és nem Afrikában zajlik, hanem négyezer méter mélyen, a Csendes-óceán fenekén. A tét több ezer milliárd dollár lehet. A kérdés csak az, hogy vajon képes leszünk-e úgy kitermelni ezeket a kincseket, hogy közben ne pusztítsuk el a Föld egyik legkevésbé ismert ökoszisztémáját?

Ha azt hinnénk, hogy csak Magyarország folyik szét ebben az időben...

Az európai hőhullám a hétvégén Németországban, Dániában és Csehországban is hőmérsékleti rekordokkal járt, zavarokat okozott a közlekedésben.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×