Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 28. vasárnap Irén, Levente
Nyitókép: pixabay

Pumukli és Csipkerózsika miatt is indult már vizsgálat

A korábbinál jóval több panasz érkezett a médiahatósághoz a homoszexualitás megjelenítésére vagy kiskorúak védelmére hivatkozva, de eljárás még nem indult.

Tavaly június 15-én fogadta el a gyermekvédelmi törvény módosításait a parlament, ezek értelmében tilos a 18 éven aluliak számára pornográf, valamint olyan tartalmat elérhetővé tenni, amely a szexualitást öncélúan ábrázolja. Emellett azt is tiltják, hogy megjelenítsék, népszerűsítsék „a születési nemnek megfelelő önazonosságtól való eltérést, a nem megváltoztatását, valamint a homoszexualitást”.

A homoszexualitást megjelenítő kiadványok, mesék miatt a kormányhivataloknál lehet panaszt tenni, október 31-ig hat bejelentés érkezett, és egyik sem zárult büntetéssel - közölte az rtl.hu.

A portál szerint Vas megyében valaki – vélhetően gúnyosan – azt nehezményezte, hogy a Csipkerózsika, az Oroszlánkirály, a Mulan és a Pumukli történetei megkérdőjelezik a hagyományos nemi szerepeket. A kormányhivatal a vizsgálat után azt állapította meg, hogy a beadvány nem volt elég alapos.

A Pest Megyei Kormányhivatal 250 ezer forintra büntette a Micsoda család! című könyv forgalmazóját, mert a szivárványcsaládokról szóló könyv „megtévesztő helyen volt a könyvesboltokban, amely így a tisztességtelen kereskedelmi gyakorlat tilalmáról szóló törvénybe ütközött”. A megbüntetett forgalmazó a bírósághoz fordult. Volt bejelentés arról is, hogy egy gyerekkönyvtárban a gyerekek számára is elérhető helyen helyeztek ki egy homoszexualitást megjelenítő könyvet. A hatóságok helyszíni ellenőrzés után megállapították, hogy a könyv már nem elérhető a gyerekek számára, így nem indult eljárás.

A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatósághoz az új törvényre hivatkozva 84 esetben érkezett bejelentés

a homoszexualitás megjelenését kifogásolva műsorszámokban, valamint cikkekben. Ezek közül 23-nál még nem született döntés, ezek az ügyek társszabályozó szervezethez vagy külföldi társhatósághoz kerültek. Ezen kívül 50 esetben „kiskorúak védelme érdekében” is panaszt tettek. A Médiatanács eddig egy esetben sem indított eljárást.

Címlapról ajánljuk
Meddig áll el az élelmiszer a hűtőben, ha elmegy az áram? – tippek, tanácsok

Meddig áll el az élelmiszer a hűtőben, ha elmegy az áram? – tippek, tanácsok

Néhány egyszerű előkészülettel és a megfelelő szabályok betartásával sok esetben megelőzhető, hogy egy áramszünet miatt ki kelljen dobni a hűtőszekrényben vagy a fagyasztóban tárolt élelmiszereket. Helik Ferenc, a Nébih elnökhelyettese az InfoRádióban elmondta: ha előre jelzik az áramszünetet, akkor érdemes jégakkukat beszerezni, illetve palackokban vizet lefagyasztani a fagyasztóba, mert így biztosítani tudjuk az ideális hőmérsékletet.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×