Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 28. vasárnap Irén, Levente
Oltásához előkészített, a német-amerikai fejlesztésű Pfizer-BioNTech koronavírus elleni oltóanyaggal, a Comirnaty-vakcinával töltött fecskendők a fővárosi Honvédkórház oltópontján 2021. április 13-án.
Nyitókép: MTI/Szigetváry Zsolt

Rusvai Miklós: húsz koronavírus elleni oltással sem lehet gond

A negyedik vakcina emiatt kicsit sem jelent problémát. A víruskutató szerint idén már nem engedélyezik ezt a dózist.

Minél előbb elkezdik Magyarországon is a negyedik oltás beadását, annál jobb – jelentette ki Rusvai Miklós a Blikknek. A víruskutató azzal kapcsolatban, hogy a szervezet elbírja-e a négy oltás, úgy fogalmazott: „Akár húszat is elbír. Hiszen ott az influenzaoltás, amiből sokan évente felveszik az újat, és számos immunizálás van, ide értve például a kullancsencephalitis ellenit, amit rendszeresen alkalmazni kell. Ezeknek az oltásoknak nincs felső határa” – hangsúlyozta.

Azzal kapcsolatban, hogy két oltás között mennyi idő telhet el, arra hívta fel a figyelmet, hogy az „immunológiai minimum” négy hónap, vagyis addig tartania kell az oltás hatásának, hat hónap pedig a hatékonysági határ, de azon túl már nemigen szokott érvényes immunválasz születni. Következésképp fél év után célszerű a rizikócsoportokat, köztük az időseket, immunhiányos betegeket, továbbá a „frontvonalban” lévő egészségügyi dolgozókat újraoltani.

Rusvai Miklós egyébként abszolút a kötelező oltás ellen van, mint mondta: az egészségügyben elfogadja, de más területen nem tartja indokoltnak, vagyis az önkéntességét pártolja.

Végül kiemelte: minden oltás véd minden vírusváltozat ellen, így az omikron ellen is hatékonyak a korábban kidolgozott vakcinák. Ráadásul az eddigi alapján „úgy hírlik”, hogy a mutáns vírus nem okoz súlyos betegséget. „Vagyis én inkább már most szeretnék átfertőződni, mert jó immunitást kizárólag a fertőzés átvészelése eredményez” – vélekedett.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Robotokkal, világrekorder hidakkal, kvantumműholdakkal mutat utat Kína

Robotokkal, világrekorder hidakkal, kvantumműholdakkal mutat utat Kína

Kínát sokáig a világ gyáraként emlegettük, ám mára az ország sokkal több lett. A világ leghosszabb hídja, a legnagyobb nagysebességű vasúthálózata, a napelemgyártás origója, melyben ma már több mint kétmillió ipari robot dolgozik és van kvantumműholdja is jól mutatja, hogy Kína ma már nemcsak termel, hanem irányt is mutat.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×