Infostart.hu
eur:
353.94
usd:
310.98
bux:
139790.13
2026. június 26. péntek János, Pál
Nyitókép: Unsplash.com

Flesch Tamás: fölösleges a szállodásokra haragudni

A pünkösdi hétvégére a szállodai szobák jelentős része megtelhet – mondta az InfoRádiónak a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetsége elnöke. Flesch Tamás Budapest kivételével erős turisztikai szezonra számít.

„Rengetegen foglaltak pünkösdre, bár telt házról még nem beszélhetünk, ezt azonban senki nem várta el” – fogalmazott az InfoRádióban Flesch Tamás, aki szerint így remélhetően a legtöbb szállodának meglesz a 70-80 százalékos kihasználtsága, azzal együtt is, hogy csak védettségi igazolással vehető igénybe a szolgáltatás.

Az iskolai szünettel induló nyári szezont illetően úgy fogalmazott, hogy miután folyamatosak a foglalások, legalább olyan erős lehet az idei belföldi turizmus, mint a tavalyi volt. Ez alól változatlanul Budapest a kivétel, amely esetében továbbra sem tudható, hogy mikor kezdhetnek érkezni a külföldi vendégek. „Valószínűleg nem ebben az évben fog megtörténni, de talán a nyár folyamán néminemű autós turizmus a szomszédos országokból – amelyekkel már van egyezmény –, elindulhat, valamennyi foglaltságot generálva.”

„Ne haragudjanak…”

Ismeretes, a szálláshelyek kizárólag a védettségi igazolvány megléte esetén fogadhatják a vendégeket, ezt törvényi jogszabály írja elő. Ennek betartatása miatt azonban

„elég komoly harag zúdul a szállodásokra”,

fogalmazott Flesch Tamás, arra kérve mindenkit, hogy ne rájuk haragudjanak, nem tehetnek másként, hiszen a törvény mögött komoly büntetési tétel van, nemcsak pénzügyi, hanem be is zárathatják a szálláshelyet. „Ezért fölösleges a szállodásokra haragudni.”

Az MSZÉSZ elnöke hozzátette, amennyiben egy foglalás időpontjára nem érkezik meg a védettségi igazolás, akkor nem fog tudni utazni a vendég. Ilyenkor a szálloda és a vendég között megköttetett szerződés a mérvadó, ugyanakkor

nem gondolná, hogy a szálláshelyek többsége ne lenne rugalmas ebben a helyzetben,

így remélhetőleg sok helyen lehetséges lesz az átfoglalás egy későbbi időpontra – jegyezte meg, azzal együtt, hogy természetesen nem nyilatkozhat mindenki nevében.

Első tapasztalatok

Flesch Tamás emlékeztetett: ahhoz, hogy a nagyobb szállodák kinyissanak, legalább egy kéthetes előkészületre van szükség, esetükben tehát lassabb a folyamat, mint egy vendéglátóipari egységnél. Így többé-kevésbé a mostani és a következő hétvégére, pünkösdre nyithatnak meg a legtöbben. Ugyanakkor az eddigi visszajelzések alapján zökkenőmentesen megy a vendégek fogadása, becsekkolása ott, ahol már kinyitottak.

„Azt látjuk, hogy az emberek, legalábbis a nagyon nagy többségük, fegyelmezetten viselkednek, a jogszabályt ismerik és betartják.”

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
Tisza-kormány: újabb sorcsere a minisztériumokban, Sulyok Tamás aláírta az uniós pénzekkel kapcsolatos törvényt

Tisza-kormány: újabb sorcsere a minisztériumokban, Sulyok Tamás aláírta az uniós pénzekkel kapcsolatos törvényt

Továbbra is sebes tempót diktál a Tisza-kormány, amely a héten két jelentős kormányülést is összehívott. Szerdán a hajnali órákba nyúló egész napos egyeztetés után csütörtökön a hőhelyzettel kapcsolatos felkészülésről és a Budai Vár felújítása körüli helyzetről tartott sajtótájékoztatót Magyar Péter miniszterelnök és a beruházási ügyekért felelős Vitézy Dávid. A nap azonban egyéb fejleményeket is tartogatott. Újabb részletek derültek ki a Szuverenitásvédelmi Hivatal bezárásáról, felmerült az egyre indokolatlanabbá váló árrésstop megszüntetése, és a határon túli támogatásokat is átvilágítják. Ezek mellett azonban a legmeghatározóbb hír az volt, hogy máris gyanúsítottként merült fel Orbán Viktor neve az ukrán „aranykonvoj”-ügyben. Pénteken újabb fontos egyeztetések zajlanak, hiszen a Pénzügyminisztérium meghívására Budapestre látogatott az Eurogroup vezetője, akivel Magyar Péter mellett a tárca vezetője, Kármán András is az euró bevezetéséről egyeztetett. Az előzetes bejelentések szerint még ugyanezen a napon háromnapos kihelyezett kormányülés kezdődik, amelyre Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter egyenesen Luxemburgból érkezhet haza.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×