Infostart.hu
eur:
353.92
usd:
310.96
bux:
139790.13
2026. június 26. péntek János, Pál
A koronavírus-járvány terjedése miatt bezárt szállodák és a turizmus iparág dolgozói iránt kifejezett szolidaritás jeleként szív alakban világítanak a budapesti Danubius Hotel Flamenco szálloda ablakai 2020. március 25-én.
Nyitókép: MTI/Soós Lajos

Szállodások, éttermesek: mindenkitől kérjük a védettségi igazolást

Flesch Tamás, a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének elnöke szerint a jövő héttől "roham lesz", ám amelyik szolgáltató a külföldi vendégekre alapoz, még nem fog kinyitni. A szállodák teraszai esetleg.

A jövő hétre tervezett újranyitást már nagyon várják az éttermek és a szállodák, ez azonban nem lesz mindenhol zökkenőmentes – mondta az InfoRádiónak a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének elnöke, Flesch Tamás.

"Mindenképpen örömteli a nyitás híre, még akkor is, ha ez most rengeteg munkával és felelősséggel is jár, de hát erre vártunk, hogy ha felelősségteljesen is, de el tudjunk kezdeni dolgozni" – fogalmazott, hozzátéve, nem mindegy, hogy valaki egy lángossütőt vagy egy 200 szobás szállodát nyit újra. De ami mindenhol azonos, hogy

fel kell tölteni az árukészletet, takarítás szükséges, fertőtlenítés még egyszer, és "kell egy csapat".

Úgy látja, azok járnak most jól, akik minél több embert meg tudtak tartani az elmúlt fél-egy évben, nekik könnyebb, nem feltétlenül pénzügyileg, de fizikailag biztos, hisz meg tudnak nyitni.

Hozzátette, azoknak "szabad kinyitni" most, akik egy biztos vevőkör tudatában biztosak lehetnek abban, hogy az ő vendégeik "holnap" elindulnak, és megfelelő bevételt biztosítanak a következő hónapban is.

"Akik a külföldiekre alapoznak, azt gondolom, nekik egyáltalán nincs miért kinyitni" – szögezte le.

A terasznyitásra azért külön is kitért: szerinte szerencsés, hogy hamarosan a belső egységek is kinyithatnak, a teraszból ugyanis önmagában "nem lehet megélni".

"Ahogy most tudjuk, a budapesti szállodák teraszait is kinyitják" – mondta Flesch Tamás.

Kiemelte, hogy ha valóban megjelenik a szabályozás, akkor mindenhol elkérik a vendégektől a védettségi igazolást.

"Lássuk írásban, hogy mi történik,

de jelenleg úgy tudjuk, hogy a teraszokon nem kell védettségi igazolvány, a szállodákban viszont kelleni fog. A recepciónál kell majd bemutatni, utána lehet becsekkolni."

A higiéniából szerinte nem lehet gond, az alkalmazottakon pedig mindig, mindenhol lesz maszk.

A hazai közönségre alapozó szolgáltatóknál szerinte "roham lesz", de "az igazság pillanata" később jön csak el.

"Reményeink szerint

nagyon erős lesz a nyár belföldön; Budapest nagy kérdés, bár bízunk benne, hogy az Európa-bajnokságra beengednek külföldieket,

és azok Budapesten fognak tudni néhány éjszakát elölteni, de a következő hónapok fogják majd megmutatni, hogy ki az, aki túl tudta élni ezt az időszakot, és ki az, aki nem."

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
Tisza-kormány: újabb sorcsere a minisztériumokban, Sulyok Tamás aláírta az uniós pénzekkel kapcsolatos törvényt

Tisza-kormány: újabb sorcsere a minisztériumokban, Sulyok Tamás aláírta az uniós pénzekkel kapcsolatos törvényt

Továbbra is sebes tempót diktál a Tisza-kormány, amely a héten két jelentős kormányülést is összehívott. Szerdán a hajnali órákba nyúló egész napos egyeztetés után csütörtökön a hőhelyzettel kapcsolatos felkészülésről és a Budai Vár felújítása körüli helyzetről tartott sajtótájékoztatót Magyar Péter miniszterelnök és a beruházási ügyekért felelős Vitézy Dávid. A nap azonban egyéb fejleményeket is tartogatott. Újabb részletek derültek ki a Szuverenitásvédelmi Hivatal bezárásáról, felmerült az egyre indokolatlanabbá váló árrésstop megszüntetése, és a határon túli támogatásokat is átvilágítják. Ezek mellett azonban a legmeghatározóbb hír az volt, hogy máris gyanúsítottként merült fel Orbán Viktor neve az ukrán „aranykonvoj”-ügyben. Pénteken újabb fontos egyeztetések zajlanak, hiszen a Pénzügyminisztérium meghívására Budapestre látogatott az Eurogroup vezetője, akivel Magyar Péter mellett a tárca vezetője, Kármán András is az euró bevezetéséről egyeztetett. Az előzetes bejelentések szerint még ugyanezen a napon háromnapos kihelyezett kormányülés kezdődik, amelyre Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter egyenesen Luxemburgból érkezhet haza.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×