eur:
409.78
usd:
360.71
bux:
84947.5
2025. április 13. vasárnap Ida
Kézi digitális hőmérővel ellenőrzik az iskolába érkező diákok testhőmérsékletét a Kecskeméti Katona József Gimnázium bejáratában 2020. szeptember 30-án. A koronavírus-járvány második hulláma miatt október 1-jétől valamennyi köznevelési intézményben a belépéskor megmérik a diákok és a dolgozók testhőmérsékletét, hogy kiszűrjék a betegeket és ezzel csökkentsék a fertőzés kockázatát.
Nyitókép: MTI/Ujvári Sándor

Több ezer pedagógus kaphat felmentést

A krónikus betegségben szenvedő tanárok bizonyos feltételek esetén átállhatnak digitális tanításra. A könnyítésnek örülnek az érintettek, de ha túl sokan élnek a lehetőséggel, veszélybe kerülhet a feladatellátás.

Nem csak a középiskolai tanároknak lesz lehetőségük otthonról tanítani a következő hetekben. Maruzsa Zoltán köznevelésért felelős államtitkár bejelentése szerint az alsóbb évfolyamokon tanítók közül is digitálisan oktathatnak azok, akiknek krónikus betegségük van, és emiatt nem vállalják a jelenléti munkát – írja a Magyar Nemzet.

További feltétel, hogy legyen meg a szükséges digitális háttér és

az adott időszakban biztosítsák a gyerekek felügyeletét az iskolában.

„Értelemszerűen nincs nyilvántartásunk a pedagógusok krónikus betegségeiről, de a korosztályos statisztikák alapján többezres nagyságrendről van szó” – közölte a lappal az Emberi Erőforrások Minisztériuma. A digitális átállásra jogosító betegségek körét a szaktárca által 2020 nyarán kiadott Covid–19-kézikönyv határozza meg, idetartoznak például a szív- és érrendszeri betegségek, a cukorbetegség és a daganatos betegségek.

A Nemzeti Pedagógus Kar (NPK) elnöke úgy nyilatkozott: egyelőre nincsenek becsléseik arról, hogy hány pedagógust érinthet a napi iskolába járás alóli felmentés. Horváth Péter egyúttal arra figyelmeztetett,

ha sok kollégát érint a lépés, akkor az problémát jelenthet a feladatellátásban,

hiszen például egy alsó tagozatos osztályhoz mindenképp kell felügyelet a tanteremben, miközben a tanáruk otthonról online órát tart.

Totyik Tamás, a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) alelnöke szerint a karanténban lévők nagy száma miatt sok iskolában már most is túlterheltek a nevelők, de ezen lehetne segíteni. Az érdekvédő szerint ahogy az orvostanhallgatók jelenleg részt vesznek a betegellátásban, a pedagógusképzésben is el lehetne képzelni hasonlót: az utolsó éves hallgatók besegíthetnének az oktatásba, a diákok felügyeletébe.

Az InfoRádió (FM 88.1) csütörtöki, 18 óra után kezdődő Aréna című műsorának vendége Horváth Péter, a Nemzeti Pedagógus kar elnöke lesz.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk

"Őszöd a Tiszánál van" - Ezrek szálltak síkra Kollár Kinga szavai ellen

Menczer Tamás Fidesz-szóvivő az eseményen megismételte elhíresült szófordulatát ("Vége van, kicsi!"), Bayer Zsolt publicista szerint pedig nem lehet megmagyarázni a Tisza Párt politikusának azt a véleményét, amely szerint a Magyarországnak járó uniós pénzeket megvonni helyes. Az esemény vezérszónoka Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter volt.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.04.14. hétfő, 18:00
Magyar Levente
a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára
Ha a hitelminősítőnek igaza van, akkor annak durva következménye lesz Magyarországon

Ha a hitelminősítőnek igaza van, akkor annak durva következménye lesz Magyarországon

A kormány által mondottnál lényegesen alacsonyabb GDP-növekedés a következő években, folyamatosan csökkenő folyó fizetési mérleg többlet, a tervezettnél magasabb költségvetési hiányok, 2026-tól újra emelkedő államadósság, magasabb infláció, elmaradó és hiányzó uniós források, kamatkiadásokat övező veszélyek - ezt a jövőt vetíti a magyar gazdaság elé a Standard and Poor's pénteki ítélete, melyben az adósbesoroláshoz rendelt eddigi stabil kilátást negatívra rontotta. Ezekben tulajdonképpen nincs nagy meglepetés, viszont az figyelemreméltó, hogy a nagy nemzetközi hitelminősítő elemzői milyen mértékben meg vannak arról győződve, hogy a 2026-os parlamenti választások előtti ígérgetés miatt lazább fiskális politika érkezik hazánkba. Az S&P péntek késő esti döntését értékelő anyagunkban bemutatjuk az 5 hónapon belül már a második kilátásrontás esetleges következményeit, valamint azt, hogy mi várható, ha a hitelminősítő szakértőinek várakozása (választások előtti kiköltekezés) bejön.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×