Birtokba veheti a lakosság a Városligeti Sportcentrumot, Budapest legsokoldalúbb, új sportközpontját, közölte a Városliget Zrt. vezérigazgatója. Több mint tizenkét sportágat lehet kipróbálni az említett terülten, köztük természetesen a legalapvetőbbeket, mint a futás, a labdarúgás, vagy éppen a kosárlabda, amelyek miatt eddig is sokan érkeztek a Ligetbe, most azonban
XXI. századi körülmények között űzhetik a kedvenc sportjukat az ide látogatók
– tette hozzá Gyorgyevics Benedek.
Hiszen, mint folytatta, a konkrét fejlesztések mellett öltözővel, mosdóval és hamarosan egy frissítő ponttal, egy büfével is bővül a terület. A teqballtól kezdve a sakkon át, egészen az extrém sportok kedvelőinek szánt BMX-pályával, mászófallal, és egy igazi különlegességnek számító pumptack pályával, valamint egy, a nagyobbaknak szóló játszótérrel egy sportélményközpont, ami itt létrejött – fogalmazott a szakember.
Gyorgyevics Benedek arra is kitért, hogy a közeljövőben milyen elemeit végzik el a Városliget rekonstrukciójának.
„Hamarosan egy újabb kutyás élményparkkal, egy kis botanikus kerttel, növényritkaságokat is felvonultató parkrésszel, egy promenáddal, amely a Dózsa György út mellett, az Ajtósi Dürer sortól egészen a Műcsarnokig végigfut, bővül a park – sorolta. – Természetesen gondolunk az autóval érkezőkre is, ezért egy 800 fős mélygarázs a hónap végéig a nagyközönség számára átadásra kerül. De a Néprajzi Múzeum és a Magyar Zene Háza kivitelezése is jó ütemben halad, úgyhogy 2021 év végén, 2022 év elején az említett kulturális attrakciók is megnyílnak” – ismertette.
Eközben Horváth Csaba zuglói polgármester azt kérte,
a kordonokat bontsák el, és adják vissza a Városligetet a budapestieknek.
„Évek óta körbe van kordonozva a Városliget, és látványosan kicsi, kevés munka történik ezzel összefüggésben – vélekedett. – Tulajdonképpen kertészeti munkák miatt van formálisan körbezárva a Liget, és nagyon sok terület elzárva. Olyan munkák miatt, amelyek néhány hét alatt befejezhetők lettek volna. A kormány azt mondta nagyjából tíz hónappal ezelőtt, az önkormányzati választások után, hogy semmi nem épül, amihez a budapestiek, illetve a Fővárosi Közgyűlés nem járul hozzá, ehhez képest csak befejezték a folyamatban lévőket, sőt, éppen a napokban tudhattuk meg, hogy az eredetileg 23 milliárd forintosra tervezett Nemzeti Galériában most már 76 milliárd forintnyi beruházási értéket látnak – hívta fel a figyelmet az ellenzéki politikus. – Abban az esetben, ha a kormány mégis a Nemzeti Galéria megépítése mellett döntene, akkor
haladéktalanul egy budapesti népszavazást fogunk kezdeményezni,
és biztos vagyok abban, hogy a budapestiek elég egyértelműen fogják elutasítani a kormány ezen törekvését.” Horváth Csaba szerint a kormány trükközik a Városligetbe tervezett épületek kivitelezésével.