Infostart.hu
eur:
356.17
usd:
313.97
bux:
139159.73
2026. június 24. szerda Iván
Monostori László, az Árpád-házi Szent Margit-templom plébániai kormányzója fóliát helyez a gyóntatófülke gyóntatórácsára az Árpád-házi Szent Margit-templomban a XIII. kerületi Lehel téren 2020. március 6-án. Elrendelte a szenteltvíztartók kiürítését a templomokban a Magyar Katolikus Püspök Konferencia (MKPK), és egyéb, a koronavírus-fertőzés megelőzésére szolgáló intézkedést is hoztak. Az MKPK kéri a szentmiséken a kézfogás és a nyelvre áldoztatás elhagyását és a kézbe áldoztatás általánossá tételét.
Nyitókép: MTI/Kovács Tamás

Döntöttek a katolikusok: Budapesten továbbra sem lesz nyilvános mise

A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia tisztázó állásfoglalást tett közzé a járványügyi lazítással kapcsolatban, vidékre és a fővárosra is.

Csütörtökön még csak egy kurta mondattal jelezte a Magyar Katolikus Egyház, hogy mindenképpen reagálnak a kialakult helyzetre, illetve arra, hogy a templomban mikor és hogyan térhet vissza a lazítás, különös tekintettel arra, hogy Gulyás Gergely kancelláriaminiszter a kormányinfón azt mondta, újra lehet misére menni a jövő héttől.

Most kiderült, így van-e, ugyanis a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia terjedelmes közleményt adott ki a témában.

Pontokba szedve a lényeg:

  • a templomok - ahogy eddig - továbbra is nyitva állnak
  • a nyilvános liturgiák végzéséről, illetve a szentségek kiszolgáltatásának módjáról az egyes megyéspüspököké a döntés joga és felelőssége, Budapesten és környékén viszont biztosan marad a szigor
  • mindenben követni kell a járványügyi előírásokat (beleértve minden szentségkiszolgáltatást és egyházi intézményi működést)
  • a szentmisén való részvétel kötelezősége továbbra sem érvényes, helyette a személyes imaéletet kell erősíteni, online közvetítésekbe bekapcsolódni.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Apáti Ferenc: a zöldség és a gyümölcs már luxus a legtöbb embernek

Apáti Ferenc: a zöldség és a gyümölcs már luxus a legtöbb embernek

A zöldség- és gyümölcsfogyasztásunk szinte stagnált, miközben az árak három-négyszeresükre emelkedtek az elmúlt 15 évben. A szélsőséges időjárás is egyre jobban sújtja az ágazatot. Az alma és a meggy a két legnagyobb termőterületű kultúránk, és ezekben rosszabb a helyzet, mint tavaly – mondta Apáti Ferenc, a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke az InfoRádió Aréna című műsorában.

Nyugat felől közelít a hőkupola, hétvégére hozza a 40 fokot

Az elkövetkező napokra minden hőtűrő-képességünket össze kell szednünk, mert csak július első napjaiban érkezhet az enyhülés.
inforadio
ARÉNA
2026.06.24. szerda, 18:00
Novák Zoltán
a Méltányosság Politikaelemző Központ projektigazgatója
Addig óvatoskodott az MNB, hogy most mindenkit sikerült meglepnie

Addig óvatoskodott az MNB, hogy most mindenkit sikerült meglepnie

Az elmúlt egy évben az óvatos és a türelmes jelzők hangzottak el legtöbbször a Magyar Nemzeti Bank (MNB) kapcsán, a jegybank is ezt az álláspontot képviselte. Kedden aztán nagyot fordult a hangulat, hiszen amellett, hogy a vártnak megfelelő 25 bázispontos kamatcsökkentésről döntött a Monetáris Tanács, további határozott lazítást vetített előre. Ezt a felvázolt sokkal alacsonyabb inflációs pálya alapozta meg. Ha a következő hónapokban tényleg további kamatcsökkentés jön, akkor az a forint eddigi erősödésének is gátat szabhat, könnyen lehet, hogy láttuk már az euróárfolyam alját az elmúlt napokban 350 alatt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×