Infostart.hu
eur:
354.32
usd:
310.65
bux:
137914.61
2026. június 23. kedd Zoltán
Belvízzel elöntött terület a Tapolcát Szigligettel összekötő út mentén 2013. március 5-én. Középen a Szent György-hegy látható.
Nyitókép: MTI/Nagy Lajos

Így pusztul el a Balaton egy emblematikus helye – videó

Megdöbbentő videó került fel a Facebookra az Ify-kápolnáról.

Az egykor népszerű Szent György-hegyi menedékház, kápolna lassan a földdel válik egyenlővé, ugyanis a napokban beszakadt a tetőszerkezete. A szebb időket látott épület feltámasztására 2016-ban még közösségi szervezkedés is indult, de sajnos úgy tűnik, nem sikerül megmenteni – írja a nullahategy.hu.

Az Emmaus-birtok Ify Lajos fonyódi plébános otthona volt, aki a kommunizmus térnyerése miatt önként vállalta az ide való visszavonulást, a remeteéletet. A Balaton fölé magasodó kápolnát és a hozzá tartozó néhány épületet az egykori fonyódi plébános saját kezűleg építette az 1950-es években, de 1967-es halála óta az enyészeté. Az egykor buja kerttel körülvett ingatlanban Ify Lajos vendégeket, zarándokokat fogadott és szentmiséket tartott. A magyar zászló felhúzásával jelezte, hogy otthon van, és fogad látogatókat.

A kápolna mellett található jelképes síremléke, amelynek felirata tudatja az utókorral önmagának szánt utolsó intelmét: Ludovici memento mori, vagyis

„Lajos, emlékezz a halálra!”

A kápolna nem áll semmilyen védelem alatt, az egyház nem szentelte fel, és mivel magánkézben van, így lényegében még a szemét elhordása is birtokháborítás.

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter a parlamentben: hazánk újra elrabolt nyugat lett

Magyar Péter a parlamentben: hazánk újra elrabolt nyugat lett

A kormányfő a gödöllői V4-ülés előtt az Országgyűlésben a régiós együttműködést választotta napirend előtti felszólalása témájául. Kijelentette: Magyar Péter: Közép-Európa jelen van, erős, és készen áll arra, hogy saját jövőjét alakítsa.
inforadio
ARÉNA
2026.06.23. kedd, 18:00
Apáti Ferenc
a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke
Megszavazták a közmédia átalakításáról szóló törvényt, személyi változások jönnek

Megszavazták a közmédia átalakításáról szóló törvényt, személyi változások jönnek

A parlament elfogadta a közmédia átalakításáról szóló törvényt, amely automatikusan leváltja a jelenlegi vezetők egy részét, felszámolja az MTVA eddigi központi szerepét, és új testületekre bízza a közmédia felügyeletét. A kormány szerint ezzel megnyílhat az út a függetlenebb és átláthatóbb közmédia felé, a kritikusok viszont arra figyelmeztetnek, hogy noha az irányvonal üdvözlendő, a politikai befolyás lehetősége az új rendszerben sem tűnik el teljesen. A jelenlegi módosítás az első lépés a közmédia átalakítása felé, az új kormány ősszel átfogó reformot tervez.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×