Infostart.hu
eur:
355.59
usd:
312.23
bux:
138493.9
2026. június 23. kedd Zoltán
A Szent Mihály-kápolna Vonyarcvashegynél 2018. május 16-án este. A néphit szerint a kápolnát 1729-ben emelték, a pusztító balatoni viharból megmenekülő 40 halász emlékére.
Nyitókép: MTI/Varga György

Gigaberuházás ellen tiltakoztak a Balatonnál

Békés demonstrációval tiltakoztak a Vonyarcvashegy és Balatongyörök között tervezett ipari kikötő megépítése ellen szombaton a Szent Mihály- dombon, a kápolnánál - számolt be a hirbalaton.hu.

Mint arról korábban az Infostart is beszámolt, egy ipari kikötő építésének előkészületei zajlanak Balatongyörök és Vonyarcvashegy határában, a Szent Mihály-kápolnától alig 400 méterre, és noha a tó egésze nyerhet a létesítmény megvalósulásán, a balatontipp.hu beszámolója szerint a különleges helyszín miatt sokan ellenérzéssel viseltetnek a terv iránt.

A helyiek és az üdülőtulajdonosok szerint nemkívánatos a beruházás, Pécseli Péter, a Közép-dunántúli Vízügyi Igazgatóság Balatoni Vízügyi Kirendeltségének vezetője ugyanakkor a Balaton Fejlesztési Tanács nyár eleji környezetvédelmi konferenciáján Csopakon arról beszélt, hogy a Balatongyörök és Vonyarcvashegy között jelenleg is üzemelő 110 ezer köbméter befogadóképességű zagytér az egyetlen olyan terület a Közép-dunántúli Vízügyi Igazgatóság kezelésében a Balatonon, ahol ezt a tervet meg lehet valósítani.

Szombaton Vonyarcvashegyen, a Szent Mihály-kápolnánál ez ellen a beruházás ellen demonstráltak a jelenlévők - írja a hirbalaton.hu. Az “Összefogás Balatongyörök és Vonyarcvashegy között épülő ipari kikötő ellen” elnevezésű nyilvános Facebook csoport oldalán szintén számos fotót posztoló Marton Tamás szerint szombaton Balatongyörök a környezetért élte napját.

Míg délelőtt faültetésen szorgoskodtak, délután a Szent Mihály kápolnánál több mint ezer (szerintem közel kétezer) ember tiltakozott egy újabb, most Balatongyörökre tervezett tájseb ellen. A két községből külön menet indult, mely a kápolnánál vált eggyé.

Címlapról ajánljuk
Varga Mihály jegybankelnök a kamatvágás után: további kamatcsökkentések jöhetnek a nyár folyamán

Varga Mihály jegybankelnök a kamatvágás után: további kamatcsökkentések jöhetnek a nyár folyamán

A jegybankelnök szerint a kulcs most az iráni helyzet aktuális rendeződése, az inflációs kép ma már sokkal kedvezőbb, mint tavasszal volt. Szólt az árréskorlátozás jövőjéről, szerinte már annak kivezetése sem veszélyeztetné a folyamatokat. Kamatcsökkentési „mini ciklusban” vagyunk, a 25 pontos csökkentés után nem fognak megállni őszig – mondta Varga Mihály. Cikkünk frissül.

Megszavazta az Országgyűlés: búcsú a védett üzemanyagártól

Az Országgyűlés döntött a védett üzemanyagár kivezetését tartalmazó törvényjavaslatról. Előzőleg elfogadták a vizsgálóbizottságok megerősítését és a korrupcióellenes 110 oldalas csomagot is, benne a vagyonnyilatkozatok szigorításával és a kekvák megszüntetésével.
inforadio
ARÉNA
2026.06.23. kedd, 18:00
Apáti Ferenc
a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×