eur:
406.26
usd:
357.82
bux:
92927.35
2025. április 25. péntek Márk
Kisköre, 2019. június 7.A tiszai árhullám miatt felgyülemlett több tonna uszadék és szemét a kiskörei vízerőműnél 2019. június 7-én.
Nyitókép: MTI/Czeglédi Zsolt

Fellélegezhet a Tisza

Több tonna szemét úszik a vízen a kiskörei vízlépcsőnél, a Tisza kisebb árhullámain érkező hordalékot felfogta a duzzasztó gátja. Az uszadék fa mellett rengeteg a PET-palack, de még lakókocsit is sodort oda az ár. A hordalékot kiemelik és szelektíven válogatják – mondta az InfoRádiónak Fejes Lőrinc, a Közép-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság szakaszmérnöke.

Fejes Lőrinc elmondása szerint a kisebb árhullámok alkalmával tudják megállítani az érkező szemetet, ez történik most is. Mivel az árhullám nagysága akkora, hogy a duzzasztást nem kell megszüntetni, így a szemét a felszínen torlódik össze, a tiszta víz pedig az uszadékmező alatt folyik tovább Szolnok és Szeged irányába.

"Innen tovább uszadék és kommunális hulladék nem jutott"

– húzta alá Fejes Lőrinc.

A felgyülemlett szemetet most, ahogyan azt 2008 óta rendszeresen, úszó munkagépek – kotrók és uszályok – segítségével takarítják el. A vegyes állapotban partra kerülő hulladékot egy, az itt található kikötőben kialakított munkaterületen válogatják gépi- és kézi módszerrel szelektíven, árulta el a Közép-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság kiskörei szakaszmérnöke. A kiválogatott és tüzelhető fát a későbbiekben rászorulók között osztják szét a téli hónapokban.

A szakember kérdésre válaszolva megjegyezte, „a Tisza-tóba nem jut be egyetlen flakon sem”.

KAPCSOLÓDÓ HANG

VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk

Salát Gergely: vámháború, gazdasági átalakulás és a kínai–amerikai rivalizálás kulisszatitkai

Az amerikai–kínai vámháború hátteréről, lehetséges hatásairól, a kínaiak várható reakcióiról, az ottani gazdaság szükséges szerkezeti átalakításáról, 400 millió „másodrendű” állampolgárról és Oroszország szerepéről is beszélt Salát Gergely, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa az InfoRádió Aréna című műsorában.
VIDEÓ
Itt a történelmi csúcs a magyar tőzsdén

Itt a történelmi csúcs a magyar tőzsdén

A befektetők folyamatosan újraértékelik a kereskedelmi légkört, a legfrissebb fejlemények bizakodásra adnak okot: az Egyesült Államok finomította a napokban a vámokkal kapcsolatos retorikát, Kína pedig szintén az enyhülés jeleit mutatja - a Bloomberg értesülései szerint az ország felfüggesztheti az egyes amerikai árukra kivetett 125%-os vámot. Ebben a környezetben ma reggel Ázsiában többnyire emelkedtek a tőzsdék, Európában is jó a hangulat. A hazai részvénypiacon sincs hiány izgalmakból: az OTP újabb sajátrészvény-vásárlási programra kapott engedélyt, ráadásul ma tartották az éves rendes közgyűlést is, ahol rekord osztalék kifizetéséről döntöttek a részvényesek, ezen felül egy jelentős céláremelés is érkezett a részvényre. Ugyancsak komoly izgalmak vannak az Appeninnél, hiszen itt is ma döntöttek a részvényesek az osztalékról -  a magyar prémium kategóriás részvények közül az Appeninn kínálhatta volna a legmagasabb osztalékhozamot, de korábban egy nagytulajdonos a kifizetés ellen szólított fel. Május 8-án lesz a Portfolio Investment Day 2025 befektetési konferenciánk, ahol profi szakemberek osztják meg befektetési ötleteiket, legyen szó a részvény-, állampapír-, nyersanyag-, kripto-, ingatlan- vagy műtárgypiacról. Információ és jelentkezés.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×