Infostart.hu
eur:
352.56
usd:
308.51
bux:
139495.62
2026. június 22. hétfő Paulina
Az ütközés előtti pillanat látható a Dunán Budapestnél május 29-én éjjel történt hajóbalesetről bemutatott felvételen a Rendőrségi Igazgatási Központban, a főváros XIII. kerületében a Teve utcában 2019. május 30-án. Legalább heten meghaltak, amikor 29-én éjszaka egy nagyméretű luxushajó és egy turistahajó összeütközött a Dunán a Margit híd közelében, majd az egyik, a Hableány felborult és elsüllyedt 33 dél-koreai turistával és a kéttagú magyar személyzettel a fedélzetén. A rendőrség büntetőeljárás keretében, szakértők bevonásával vizsgálja a hajóbalesetet.
Nyitókép: MTI/Bruzák Noémi

Hajóskapitány szemtanú a balesetről: sosem láttunk még ilyen borzalmat

"Egy kollégám a szemem előtt húzott ki két idősebb hölgyet, egy másik pedig öt embert. Nagyon mérges vagyok a történtek miatt" - mondta a 24.hu kérdésére a hajókapitány, aki szemtanúja volt az esetnek

A férfi a tragédia másnapján nyilatkozott a hírportálnak, de mint mondta, még mindig a történtek hatása alatt van, mert ilyen borzalmat még az idősebb kollégái sem láttak. Elmondása szerint a Parlamentnél haladtak, amikor a baleset történt.

"Bemondták, hogy ember a vízben, azonnal mindenki leállt és próbált segíteni.

Egy kollégám a szemem előtt húzott ki két idősebb hölgyet, egy másik pedig öt embert.

Nagyon mérges vagyok a történtek miatt. Minden kamerafelvétel megvan, úgyhogy pontosan ki fog derülni, ki a hibás. Három kamera volt a híd alatt, de volt kamera a szállodahajón is - mondta a kapitány.

Egy másik szemtanú iy nyilatkozott a portálnak, ő arról számolt be, hogy a Hableány a helyén haladt, a szállodahajónak középütt kellett volna haladnia, ehelyett azonban a jobb oldali hajópillér mellett ment, és figyelmen kívül hagyott jelzéseket.

A férfi szerint a turistahajó vezetője is hibázott a balesetnél.

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter: az új szuperhatóság „mindent látni fog és elhozza a várt eredményeket”

Magyar Péter: az új szuperhatóság „mindent látni fog és elhozza a várt eredményeket”

A Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatal meg fogja vizsgálni azokat a cégeket, amelyek éves árbevételének a 75 százaléka közbeszerzésekből származik – mondta a miniszterelnök hétfő este egy tévéinterjúban.
inforadio
ARÉNA
2026.06.23. kedd, 18:00
Apáti Ferenc
a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×