Infostart.hu
eur:
354.53
usd:
311.09
bux:
138882.28
2026. június 23. kedd Zoltán
Strandolók a Balaton északi partján, a Veszprém megyei Balatonfüreden.
Nyitókép: H. Szabó Sándor

Hatezer tonna homokot szórnak a Balatonba

Nagy változások jönnek, 170 millió forintos európai uniós támogatásból fejleszti a balatonfüredi önkormányzat a Széchenyi strandot.

A fejlesztés 2018 tavaszán kezdődött és az idei turisztikai szezon kezdetére fejeződik be. Tavaly kabinos és családi öltözőket alakítottak ki, felújították, illetve bővítették a vízi csúszdát. A vízben lépcsőket, valamint kosárlabdapalánkokat, röplabdahálókat helyeztek el - írja a veol.hu.

Idén a strand komplex megújításakor mederhomokozást végeznek a parttól átlagosan 45 méteres sávban, 60 centiméter vastagságban. Összesen 5800 tonna homokot szállítanak ide uszályokkal Szántódról. A homokozást az indokolta, hogy a 2020-ban kezdődő szálloda- és kikötőépítés miatt a strandolásra alkalmas terület csökken, ezért erre a célra a vízisporteszköz-kölcsönzésre használt területet is be kellett vonni. A mederhomokozás a vízpartnak kizárólag ezen a szakaszán történik, ahol a parti sávban nem volt strandolásra alkalmas a terület a mederben levő, 15-20 centiméteres iszapréteg miatt.

Emellett megújítják a partvédőművet, és parti sétányt építenek, utakat alakítanak ki. Felújítják a zöldterületet, parkosítanak, a 15 ezer négyzetméteres, füves területen kicserélik a növényzetet, elvezetik a csapadékvizet. Napelemmel működő világítótesteket és napkollektoros kültéri zuhanyzókat helyeznek el. Létrehoznak a strandon homokos kézilabda-, röplabda- és focipályát.

A strandjegyárak idén nem változnak, a felnőttbelépőkért egy napra 1500 forintot kérnek, egy hétre 7500 forintot, egy hónapra 22 500 forintot, egy szezonra pedig 35 ezer forintot. A gyermekek napi belépője 1000 forintba, a heti 4000 forintba, a havi 12 ezer forintba, a nyári szezonra szóló pedig 17 500 forintba kerül. Aki 16 óra után érkezik, közel 50 százalék kedvezményt kap a napijegy árából.

Címlapról ajánljuk
Megszavazta az Országgyűlés: búcsú a védett üzemanyagártól

Megszavazta az Országgyűlés: búcsú a védett üzemanyagártól

Döntött a parlamenti sürgős tárgyalások és kivételes eljárások számának átmeneti emeléséről az Országgyűlés kedden. A képviselők döntöttek a védett üzemanyagár kivezetését tartalmazó törvényjavaslatról is. Előzőleg elfogadták a vizsgálóbizottságok megerősítését és a korrupcióellenes 110 oldalas csomagot is, benne a vagyonnyilatkozatok szigorításával és a kekvák megszüntetésével.
inforadio
ARÉNA
2026.06.23. kedd, 18:00
Apáti Ferenc
a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×