112 orvos heti 12 órával kevesebb időt gyógyít szeptembertől a Honvédkórházban. Az InfoRádió úgy tudja: egy orvos és egy osztályvezető főorvos beadta felmondását.
Fölmondta az önkéntes túlmunkaszerződést a Honvédkórház 112 orvosa.
Szeptembertől az aneszteziológus és traumatológus szakorvosok nem vállalnak plusz műszakokat.
A Népszava azt írta: az intézmény menedzsmentje júniusban megvonta az önkéntes túlmunkáért adható juttatást.
Az orvosok a júliusi fizetési jegyzékükön szembesültek azzal, hogy több tízezer forinttal kevesebb pénzt kaptak.
Az InfoRádió egy, a kórházban dolgozó érintettől úgy értesült: az intézmény vezetése júniusban a körülmények javítására és béremelésre is tett ígéretet, ami nem történt meg, erre válaszul mondták fel az önkéntes túlmunkát. Úgy tudjuk,
az augusztusi ügyeletpénzt sem kapták meg, az indoklás szerint elszámolási hiba miatt, ami 100-150 ezer forint mínuszt jelent.
Az InfoRádió úgy értesült, hogy a traumatológia osztályvezető főorvosa beadta felmondását, a helyére már új orvost neveztek ki.
Az egészségügyben dolgozók a törvény szerint heti 40 órát dolgozhatnak, valamint további nyolc óra gyógyításra kötelezhetőek.
Efölött heti 12 óra pluszmunkát vállalhatnak önként – ez nem lesz meg a Honvédkórházban szeptembertől az említett területeken.
Az InfoRádió úgy tudja: a szeptemberi munkarendet áttervezték, arról a napokban értesítették az érintetteket. A beosztásban visszatértek a 12 órás műszakokhoz.
Az Egyesült Államoknak eddig 45 elnöke volt, a 2020-ban megválasztott Joe Biden sorrendben mégis a 46. A leghosszabb ideig, 12 évig és 39 napig Franklin D. Roosevelt, a legrövidebb ideig, 32 napig William Henry Harrison volt elnök. Érdekességek az amerikai elnökválasztások történetéből.
A kelet-európai országban a hét végén tartották az elnökválasztás második fordulóját, melyet a hivatalban lévő elnök, Maia Sandu nyert meg Alexandr Stoianoglo ellen. Pászkán Zsolt, a Magyar Külügyi Intézet külső munkatársa szerint nem vár könnyű időszak Maia Sandura, mert bár a moldovaiak többsége támogatja az uniós csatlakozást, az elnök pártja egyre népszerűtlenebb.
Az Európai Unió kereskedelmi kereteit meg kell erősíteni, többek között egy átfogó vámreformmal és egy új vámhatóság létrehozásával, emellett az együttműködés mélyítésére kell törekedni az Egyesült Államokkal és más térségekkel – többek között ezeket mondta Maros Sefcovic uniós biztosjelölt Brüsszelben, az Európai Parlament illetékes szakbizottságainak meghallgatása során hétfőn.