A biztonsági rés felfedezése nem hekkertámadás, hanem tesztelés következménye – jelentette ki Gellér László, hozzátéve, van egy cég, amelyik ezzel foglalkozik. A Városmajori Szív- és Érgyógyászati Klinika kardiológusa kiemelte, a világon soha nem történt támadás pacemakerek ellen.
„A cégek folyamatosan fejlesztik a szoftvereiket, és mert a pacemakerekkel való kommunikáció rádióhullámok segítségével történik, elvi lehetősége van a hekkertámadásnak. Ezt akarják kivédeni a szoftverfrissítéssel, amire most visszahívják a pacemakeres betegeket.”
A hír annak kapcsán jelent meg, hogy a tesztelő cég az egyik típusú készüléknél, amelyből Magyarországon körülbelül ezer van, talált biztonsági rést, a visszahívott betegek készülékén végzett szoftverfrissítés ezt megnyugtatóan bezárja – hangsúlyozta Gellér László.
„A betegeknek addig sem kell támadástól tartaniuk, nem egyszerű kommunikálni ezekkel az eszközökkel, egy támadónak nagyon speciális információkkal és tudással kellene rendelkeznie. A támadás valószínűsége gyakorlatilag nulla.”
Az új szoftver már rendelkezésre áll, az átprogramozás nagyjából három percig tart - mondta a Városmajori Szív- és Érgyógyászati Klinika kardiológusa, hozzátéve, hogy az a normál készülékkontroll során elvégezhető.
„Nem nagyon régen beültetett készülékekről van szó” - tette hozzá Gellér László.