eur:
410.55
usd:
391.87
bux:
79822.75
2024. november 25. hétfő Katalin

Így kell felkészülni az iskolakezdésre

Leginkább "fejben", vagyis a feladatokra koncentrálva kell megkezdeni a gyermeknek a felkészülést az iskola megkezdődésére - mondta az InfoRádiónak nyilatkozó gyermekpszichológus. Gyarmathy Éva arra is felhívta a figyelmet, hogy bizonyos helyzetekben nagyon komolyan kell venni azt, ha a gyereknek nincs kedve iskolába menni.

Így kell felkészülni az iskolakezdésre

Jó, ha szellemileg felkészülten kezdi a gyerek az iskolát – hívta fel a figyelmet a gyermekpszichológus. Gyarmathy Éva azt javasolja, kezdjük el mondogatni, mikor kezdődik az iskola, és addig mi mindent kell elintézni.

„A gyerekkel együtt fel kellene építeni egy rendszert, hogy a következőkben hogyan fog kinézni az élete. Az együtt fontos, akár elsős, akár középiskolás gyerekről van szó, hogy legalább ennyiben a sajátjának érezze a problémát, a feladatot.”

Ezen a héten sem kell hanyagolni a strandolást, inkább

a lelki felkészülésen, a megtervezésen van a hangsúly

- emelte ki a gyermekpszichológus.

„Ezzel azt tanulja meg a gyerek, hogy a feladatokra fel kell készülni. Ez minden munkafolyamatnál is fontos lenne, hogy pontosan tisztában legyen azzal, mi fogja ott várni, és azzal hogyan tud megküzdeni.”

Gyarmathy Éva arra hívta fel a figyelmet, hogy azt nagyon komolyan kell venni, ha a gyerek valóban nem akar iskolába menni. A gyermekpszichológus hozzátette, annak biztos, hogy valami komoly ok húzódik a hátterében, amit ki kell deríteni.

Így kell felkészülni az iskolakezdésre

„A gyerek számára az iskola nem elérhető, vagy túl okos hozzá, vagy valamilyen részképességei nem illenek oda. Általában az van, hogy az oktatás nem felel meg a gyereknek, vagy az iskola, az osztály légköre nem megfelelő. Sokszor egy pedagógus tud akkora szorongást okozni, hogy a gyerek úgy éli meg, az egész iskola a probléma.”

Gyarmathy Éva hangsúlyozta, sokszor ebben a szülők sem segítenek, például azt mondják: „meg kell küzdened ezekkel, hiszen ilyen az élet”. Ez féligazság, nem minden csip-csup dologért kell lépni, de oda kell figyelni – fűzte hozzá a gyermekpszichológus.

„Ha azonban fiziológiás jelei is vannak: a gyerek gyakran beteg, fáj a hasa, feje, az csöndes felkiáltójel.

Komolyan kell venni azt is, ha a gyerek hangulata nagyon megváltozik”

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
„Helyettünk is hős” – Megnyílt a Puskás Múzeum

„Helyettünk is hős” – Megnyílt a Puskás Múzeum

"A magyar futball öröksége kötelez és muníciót is ad nekünk" – mondta a megnyitón Orbán Viktor miniszterelnök, Puskás Ferencet a magyar futballisták és minden 10-esek példaképének nevezve, akiről Czibor Zoltán azt mondta: "ha az Öcsi egyszer belerúgott a labdába, abból két gól lett".
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Nagy Márton
nemzetgazdasági miniszter
Az innovációs ökoszisztéma felrázása érdekében új vezetői posztot is bevet az NKFI Hivatal

Az innovációs ökoszisztéma felrázása érdekében új vezetői posztot is bevet az NKFI Hivatal

A Kutatási Kiválósági Tanácsban (KKT) október 1-jétől betöltött elnöki pozíciója mellett az innovációra és tudománypolitikára fordított hazai költségvetési források fő allokátorának számító Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFI Hivatal) tudományos társelnöki feladatkörét is ellátja Domokos Péter. Az NKFI Hivatal új vezetői pozíciójáról, illetve a két tisztség együttes betöltésének előnyeiről magát Domokos Pétert, illetve az NKFI Hivatal elnökét, Kiss Ádámot kérdeztük. A páros interjúból kiderül az is, hogy a Domokos Péter szerint miért volt szükség az OTKA átalakítására. A KKT elnöke arról is beszélt, hogy az első ízben meghirdetett Research Grant Hungary program keretében azon dolgoznak, hogy több neves külföldi és külföldön dolgozó kiemelkedő magyar kutatót csábítsanak Magyarországra, akik jövőre hazai intézményekkel közösen fognak kutatási projekteken dolgozni. Az NKFI Hivatal elnöke a K+F-ráfordítások kapcsán azt emelte ki, hogy szemléletválásra van szükség ahhoz, hogy a magyar gazdaság versenyképességét alapvetően befolyásoló kutatásfejlesztési és innovációs finanszírozás az 1-1,5% közötti GDP-arányos sávból a Budapesti Deklarációban is megfogalmazott 3%-os szintre emelkedjen, és hosszú távon, kiszámíthatóan ott is maradjon, vagy akár a fölé nőjön. Hivatala legfőbb feladatának a költségvetési forrásokból lebonyolított programok és projektek magas színvonalú minőségbiztosítását nevezte. A következő időszak legfontosabb céljának az innovációs szereplők minden eddiginél szorosabb összekapcsolását, valamint az egyetemeken, kutatóintézetekben elért kutatási eredmények szisztematikus felkarolását tekinti. Ezt a munkát támogathatja az eddig öt hazai egyetem mellett létrehozott technológiai transzfercégek (TTC-k) tevékenysége is. Kiss Ádám arról is beszámolt, hogy az NKFI Hivatal még idén meghirdeti a 15 milliárdos keretösszegű nagyvállalati innovációs programot.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×