eur:
401.37
usd:
365.71
bux:
73411.75
2024. október 5. szombat Aurél

"Alaptalanul támadják a határrendészeti szigorítást"

A migránsokat védő szervezetek még azokkal az alapfogalmakkal sincsenek tisztában, amelyek kapcsán támadják a kormány határrendészeti szigorításokról szóló törvénytervezetét - mondta az Alapjogokért Központ igazgatója a Magyar Hírlapnak adott, szombaton megjelent interjújában.

Szánthó Miklós az Amnesty International és a Helsinki Bizottság támadásait úgy kommentálta, kritikájuk azon a tévedésen alapul, hogy a menedékjog egy globális szociális ellátáshoz való jog, tehát a jobb élet iránti vágyból emberi jogot kreálnak, ráadásul még saját értelmezési keretükön belül is súlyos hibákat vétenek.

Az emberi jogi fundamentalisták egyebek mellett a módosítás jogellenességének azt róják fel, hogy az kollektív kiutasítást valósít meg. Szánthó Miklós szerint azonban csak akkor lehetne erről beszélni, ha az állam személyek egy nagy csoportját egy másik állam területére teszi át. A határon található tranzitzónák azonban jogilag Magyarország területének tekintendők, tehát fogalmilag kizárt a kollektív kiutasítás - olvasható a napilapban.

Címlapról ajánljuk
Ákos: nem jó kimondani, hogy hatalmas vihar közeleg – egymásra kell nézzünk, emberek

Ákos: nem jó kimondani, hogy hatalmas vihar közeleg – egymásra kell nézzünk, emberek

Én arra hívok mindenkit, aki ezt a lemezt hallgatja, hogy ember legyen velem együtt, hogy egymás számára emberek lehessünk, és hogy megfogalmazhassunk nyugodtan aggodalmakat és örömöket anélkül, hogy a másik folyton ellenséget látna bennünk – mondta Kovács Ákos dalszerző, előadóművész az InfoRádió Aréna című műsorában, ahol beszélt a most megjelent Metropolis című dupla albumáról és a december 14-i Aréna-koncertjéről is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.10.07. hétfő, 18:00
Karácsony Gergely
Budapest főpolgármestere
Az éghajlatváltozás következménye: szebb jövő vagy apokalipszis?

Az éghajlatváltozás következménye: szebb jövő vagy apokalipszis?

Az emberi társadalom az innovációnak és globalizációnak köszönhetően korábban képes volt felszabadítani magát a klíma uralma alól, de mára új függőség alakult ki az ember által létrehozott éghajlati rendszerrel szemben. Az elmúlt évtizedekben a fosszilis energiatermelés növekvő mértéke hozzájárult az üvegházhatás fokozódásához, ami jelentős hőmérséklet-emelkedést és időjárási szélsőségeket eredményezett. A fogyasztás mérséklése és a globális energiatermelés dekarbonizálása elengedhetetlen a jövő katasztrófáinak elkerüléséhez. A célok eléréséhez progresszív adózási rendszerek és nemzetközi együttműködés szükséges, különös tekintettel a megújuló energiaforrásokra történő átállásra. Enélkül az emberiség a közeljövőben pusztító ökológiai válságokkal nézhet szembe.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×