eur:
409.43
usd:
374.83
bux:
74343.85
2024. november 5. kedd Imre

Továbbra is puska lesz a történelematlasz?

Újabb középiskolai történelematlaszon dolgozik az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet. Azt ígérik, hogy atlasz harmadik verziója több, a szakma által kifogásolt hiányosságot pótol majd.

Az új atlaszban lesz például névmutató és rövid kronológia is. A Történelemtanárok Egyletének térképésze nem érti a változtatásokat, ugyanis utóbbit korábban bírálta a kormányzat.

„Akkor ez nem lesz puska a jövőben?

Csak a nem állami kiadású atlaszok kronológiája lesz puska? Az érettségi feltételekben is úgy van meghatározva, hogy a kronológiát nem tartalmazó, OFI által kiadott állami atlasz használható. Akkor ez a jövőben hogy lesz?

Hidas Gábor a névmutatót azonban továbbra is hasznosnak tartja.

„Úgy gondolom, egyfajta ötletelés folyik és picit megyünk az események után, szerintem ez egész biztos, hogy zavart okoz.”

Az Oktatáskutató Fejlesztő Intézet a Történelemoktatók Szakma Egyesületét is felkérte arra, hogy vegyen részt a középiskolai történelematlasz harmadik verziójának kidolgozásában. Nánay Mihály, az egyesület elnöke elmondta, szervezetük csak javaslattevő, a szerkesztői munkát a Magyar Tudományos Akadémia Történettudományi Intézete végzi.

„Előkerült a domborzat kérdése, ami indokolt probléma, hiszen sok történelmi folyamatnál fontos a természeti háttér, így erre készítünk javaslatot, melyeknél lenne érdemes ábrázolni. Emellett a földrajzi fokhálózat szintén fontos lehet, megpróbáljuk áttekinteni, melyik térképeken indokolt ezek használata. A jelek egyezményesítése is fontos probléma, erre is igyekszünk javaslatot kidolgozni. A térképek mérete alapvető probléma, fontos áttekinteni, melyiket érdemes esetleg megnagyítani, esetleg melyik lehet felesleges, mert az a tankönyvekben is fellelhető és melyik térkép hiányzik az atlaszból.”

A Történelemoktatók Szakma Egyesülete a történelmi események dátumainak feltüntetését illetően kompromisszumos megoldást remél, és még dolgoznak azon, hogy ez miként kivitelezhető

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Horn Gábor: a tendenciák alapján az amerikai elnökválasztáshoz hasonló párharc lehet itthon is 2026-ban

A Republikon Intézet legfrissebb közvélemény-kutatása szerint a Fidesz-KDNP 37, míg a Tisza Párt 36 százalékon áll a biztos pártválasztók között. A mostani felmérés alapján még a Mi Hazánk és a DK jutna be a parlamentbe, ha most vasárnap tartanák a választásokat. A Republikon Alapítvány kuratóriumi elnöke az InfoRádióban elmondta: ha Orbán Viktor–Magyar Péter kérdéssé szűkül le a választás bő másfél év múlva, a többi párt nagyon nehéz helyzetbe kerülhet.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.06. szerda, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Eötvös József Kutatóközpont Amerika Kutatóintézetének tudományos munkatársa
Amerikai elnökválasztás 2024: ma eldől Trump és Harris küzdelme, de egyre több a probléma

Amerikai elnökválasztás 2024: ma eldől Trump és Harris küzdelme, de egyre több a probléma

A mai nappal pont kerül a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldől, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak vagy Kamala Harrisnek fogják hívni. A küzdelem rendkívül szorosnak ígérkezik: a billegő államokban és az országos pollokban is fej-fej mellett vannak a jelöltek. Az első, Dixville Notchból érkező eredmény döntetlen is lett. Ideális esetben holnap reggelre lehet már látni, ki lesz a következő elnök, de nem teljesen kizárható, hogy ismét kell néhány napot várnunk. Közben a választás folyamatát vihar, áradás, technikai problémák és bombafenyegetések hátráltatják. A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. november 5. 18:33
×
×
×
×