Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 28. vasárnap Irén, Levente

Orbán Viktor: Fidesz-KDNP az egyetlen csapat, amely változást akar

A Fidesz elnöke szerint pártján és a KDNP-n kívül valamennyi politikai erő a Gyurcsány-korszak meghosszabbításában érdekelt. Orbán Viktor a legnagyobb ellenzéki párt országos választmányának ülésén azt mondta: a Fidesz-KDNP az egyetlen csapat Magyarországon, amely változást akar.

Az elmúlt nyolc év legnagyobb bűne a Fidesz elnöke szerint az, hogy a politika mindenből kihagyta az embereket, nem képviselte az érdekeiket, és trükkök százaival a döntés lehetőségét is elvette tőlük. Orbán Viktor a párt országos választmányi ülésén napirend előtti felszólalásában azt hangsúlyozta, hogy a politikának vissza kell térnie az emberekhez.

"Csak az emberek felé forduló politikával, velük együtt, közösen, a nagy többség akaratát képviselve lehet legyőzni a bajokat és lehet majd felemelni Magyarországot. Ez maga a változás" - mondta a politikus.

Alig több mint száz nappal az országgyűlési választások előtt, már állnak a zászlók, amelyekre mindenki felírta az elképzeléseit - közölte Orbán Viktor, aki szerint az MSZP-ben, az SZDSZ-ben, az MDF-ben, és a Jobbikban az a közös, hogy mindegyik a múltat akarja konzerválni.

"A Magyar Szocialista Párt zászlaján ez áll: >>Gyurcsány-korszak II<<. Látható, hogy a szocialisták ugyanazokkal ugyanazt kívánják folytatni, amit eddig csináltak. A menüt fejből tudjuk: hamis számok, fiktív költségvetés, őszödi beszéd, gátlástalan visszaélés a hatalommal, és sorozatos megszorító csomagok" - közölte Orbán Viktor.

"Nem tudom, hogy a szocialisták egykori koalíciós partnerére, lassan mikroszkóppal sem látható csendestársára érdemes-e még egyáltalán szót vesztegetni, mindenesetre azon az aprócska zászlón annyit tudok kiolvasni, hogy >>A viszont látásra!<<" - folytatta a pártelnök.

"Az MDF zászlóján szintén régóta ismerős két szó látható. Így hangzik: >>Bokros-csomag<<. Aztán van egy zászló, a Jobbik nevű csoportosulásé, amire pedig az van írva, hogy >>Erőszak<<" - fűzte hozzá.

A pártvezető egysíkúnak nevezte a politikai kínálatot, ugyanakkor felhívta a figyelmet arra, hogy van másik lehetőség. A Fidesz-KDNP csapatát erősnek, egységesnek, és érettnek tartja, amely tanult nemcsak a saját, hanem az elmúlt két évtized év kudarcaiból is.

"Mindenki elszánt arra, hogy lezárjuk a Gyurcsány-korszakot, felelősségre vonjuk azokat, akik bajba sodorták, és együtt az emberekkel megújítsuk, erőssé tegyük ezt a szép, és egyébként nagyszerű országot" - jegyezte meg Orbán Viktor.

A pártelnök beszéde után a választmányi ülés zárt ajtók mögött folytatódott.
Az egyéni képviselőjelöltek névsorát a döntés után közleményben hozták nyilvánosságra.

Hanganyag: Gál Ildikó

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Meddig áll el az élelmiszer a hűtőben, ha elmegy az áram? – tippek, tanácsok

Meddig áll el az élelmiszer a hűtőben, ha elmegy az áram? – tippek, tanácsok

Néhány egyszerű előkészülettel és a megfelelő szabályok betartásával sok esetben megelőzhető, hogy egy áramszünet miatt ki kelljen dobni a hűtőszekrényben vagy a fagyasztóban tárolt élelmiszereket. Helik Ferenc, a Nébih elnökhelyettese az InfoRádióban elmondta: ha előre jelzik az áramszünetet, akkor érdemes jégakkukat beszerezni, illetve palackokban vizet lefagyasztani a fagyasztóba, mert így biztosítani tudjuk az ideális hőmérsékletet.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
Napelemrekordok után jön a kijózanodás: ezért drága a magyar energia

Napelemrekordok után jön a kijózanodás: ezért drága a magyar energia

Miközben a magyar háztartások Európa legalacsonyabb villamosenergia-árait fizetik – a budapesti 9,6 eurocentes kilowattóránkénti lakossági ár nagyjából harmada a 25,8 eurocentes uniós átlagnak –, a hazai ipari fogyasztók 2026 első félévében több mint 20 százalékkal drágábban jutottak áramhoz, mint uniós versenytársaik. A két jelenség nem független egymástól. A magyar villamosenergia-piacon az elmúlt években olyan keresztfinanszírozási és szabályozási mechanizmusok épültek ki, amelyek egyre nehezebben átláthatók, egyre kevésbé hatékonyak és összeegyeztethetők a versenyképességi, beruházási és energiapolitikai célokkal, így a változtatások elkerülhetetlenek lesznek.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×