Infostart.hu
eur:
355.74
usd:
313.01
bux:
0
2026. június 24. szerda Iván

Orbán Viktor: Magyarország igazi kormányfőjét most is Gyurcsány Ferencnek hívják

Orbán Viktor szerint a pénteken benyújtott jövő évi költségvetés hazug és felelőtlen iromány, amely az elmúlt húsz év legveszélyesebb büdzsétervezete, mert nemcsak a következő egy évre, hanem a gyermekek jövőjére is veszélyt jelent.

Az utolsó évad jön, az utolsó költségvetését nyújtja be az MSZP - kezdte beszédét pártja évadnyitó rendezvényén a Fidesz elnöke, aki ugyanakkor felhívta a figyelmet arra, hogy hat hónap a politikában nagy idő, ez alatt rengeteg kárt lehet még tenni az országban.

Orbán Viktor szerint az ősszel a legnagyobb figyelmet az önkormányzatokra kell fordítaniuk.

Az emberek - vélekedett a pártelnök - ma ismét egyre inkább azzal a szorongással élnek együtt, hogy mindent elveszíthetnek. Szerinte ez az utóbbi időszak terméke, a Gyurcsány-Bajnai korszak életérzése. Mint fogalmazott, az elmúlt évek politikája a következő öt szóval jól lefedhető: Õszöd, Zuschlag, offshore, végkielégítés, megszorítások.

A sunyi sompolygás politikája


Az elmúlt hét évben az folyt országos méretekben, mint ami nyilvánosságra került a BKV-nál: a történtek nyertesei az MSZP tanácsadói és üzletfelei, a végkielégítésből élők osztálya, vesztese az ország - magyarázta Orbán Viktor. A kormány elvette az emberek biztonságát, a pénzét, a hatodik brutális megszorító-csomaggal pedig most elveszik tőlük a jövőjüket is - tette hozzá.

A Fidesz elnöke szerint Magyarország igazi kormányfőjét most is Gyurcsány Ferencnek hívják, csak egy Bajnai nevű "dublőrjét" állította be miniszterelnöknek. Az ellenzéki politikus Bajnai Gordon kormányzását a csendes, sunyi sompolygás politikájának nevezte, a 2010-re tervezett büdzsét pedig hazug, felelőtlen irománynak, az elmúlt 20 év legveszélyesebb költségvetésének nevezte. Szerinte ennek eredményeképpen jövőre az önkormányzatok működésképtelenek válnak, az egészségügyi intézmények pedig leállnak.

A legveszélyeztetettebbek az idősek, a betegek, a családok, a folyamat pedig olyan, mint a lavina - mondta Orbán Viktor, hozzáfűzve: az ország már most is hitelekből él, ha viszont beindul a lavina, az pénzügyi összeomlással jár, 2010-ben gazdasági vészhelyzet lehet.

A Fidesz-elnök úgy fogalmazott: a kormányon lévők képtelenek igazat mondani, és folyamatosan elmélyítik a válságot, nem változnak, nem lépnek hátra, és a választások után sem adják majd fel. Szerinte a szocialisták rosszat tettek, rosszat tesznek az országgal, így ideje, hogy abbahagyják a kormányzást.

Elég a megszorításokból - mondta Orbán Viktor, aki a költségvetési tervezet visszavonására szólította fel a kormányt, és arra, hogy álljon félre a változás útjából.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
N. Rózsa Erzsébet: teljesen ellentétes Hamenei nézeteivel, ezért valószínűleg nem is volt iráni atomprogram

N. Rózsa Erzsébet: teljesen ellentétes Hamenei nézeteivel, ezért valószínűleg nem is volt iráni atomprogram

Az idén februárban likvidált ajatollah volt a gátja azoknak a törekvéseknek, hogy Iránban az atomfegyverek irányába tegyenek lépéseket, mert azok nem illeszkedtek a vezető életfilozófiájához – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában az egyetemi tanár. A Közel-Kelet-szakértő szerint ha kiderült volna, hogy Ali Hamenei ebben hazudik, azt a egész rendszer nem viselte volna el.

Sinkó Eszter: valódi egészségügyi rendszerváltáshoz nem elegendőek a személycserék

Több olyan eleme is volt az eddigi rendszernek, amelyek azt mutatták, hogy állam által vezérelt egészségügy alakult ki az elmúlt tizenhat évben Magyarországon – mondta az egészségpolitikai szakértő egy konferencián. Úgy véli, drámaian romlott az egészségügyi ellátás színvonala ezen időszak alatt, ezért az új egészségügyi tárcának egyebek mellett javítania kell az egészségügyhöz való hozzáférést, továbbá rendeznie kell a köz- és magánellátás viszonyát.
inforadio
ARÉNA
2026.06.24. szerda, 18:00
Novák Zoltán
a Méltányosság Politikaelemző Központ projektigazgatója
Rossz hírt kapott, aki most építkezne: kilőttek a budapesti telekárak

Rossz hírt kapott, aki most építkezne: kilőttek a budapesti telekárak

Az építési telkek ára Budapesten messze az országos átlag felett emelkedett: a belső pesti kerületekben egy év alatt közel 42 százalékos drágulás történt, a négyzetméterár pedig elérte az 596 ezer forintot. A fővárosban a fejlesztések beindulása és a szűkös kínálat okozta az árrobbanást, miközben a Balaton-parti települések alig drágultak. A telekvásárlók körében a Dunakanyar a legkeresettebb térség, azon belül is Kismaros vezeti a listát, ahol a természetközeli környezet és a fővárosból kiköltözők növekvő érdeklődése hajtja a keresletet. A budapesti agglomerációban és a nyugati határszélen szintén élénk a telekpiac.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×