Infostart.hu
eur:
355.7
usd:
312.47
bux:
139301.72
2026. június 24. szerda Iván

Tarlós István: a fővárosi Fidesz kész elfogadni a BKV felügyelőbizottsága elnöki posztját

A fővárosi Fidesz kész elfogadni a BKV felügyelőbizottsága elnöki posztját - nyilatkozta a képviselőcsoport vezetője az MTI-nek, a szerdai MSZP-SZDSZ koalíciós egyeztetés kapcsán, hozzátéve, hogy az igazgatóságban nem kívánnak részt venni.

Tarlós István rámutatva, hogy Hagyó Miklós (MSZP) főpolgármester-helyettes nem jószántából mondott le a BKV felügyeletéről, felhívta a figyelmet arra, hogy olyan főpolgármester-helyettes nincs, aki csupán a BKV-t felügyelné, ez a feladat ugyanis a városüzemeltetési főpolgármester-helyettes dolga. Egy önálló BKV főpolgármester-helyettes esetén könnyen előfordulhatna, hogy további újabb helyettesek lesznek, vagy lehetnek.

Az ellenzéki politikus értetlenségének adott hangot annak kapcsán, hogy a koalíciós egyeztetésen elhangzottakat már kész önkormányzati döntésként ismertették a város vezetői, miközben ilyen önkormányzati döntéshozó szerv nem is létezik, hasonlóképpen a Főpolgármesteri Kabinethez.

Tarlós István kitért arra is, hogy a jelenlegi helyzetben az egyszerűség kedvéért azt tartanák a legjobbnak, ha Demszky Gábor magánál tartaná a BKV felügyeletét. A szocialistákkal ellentétben róla ugyanis még feltételezhetik azt, hogyha későn is, de rádöbbent arra, hogy rendet kell tenni a BKV-nál.

Mint mondta, értelmezhetetlennek tartják azt a felvetést, hogy az igazgatóság elnökét a kormány nevezze ki. Az még érthető - tette hozzá -, hogy a BKV működéséhez pénzt adó állam képviselője tagja az igazgatóságnak. Mivel azonban a BKV nem állami vállalat, ezért elfogadhatatlan számukra, hogy az állam adja az igazgatóság elnökét. Úgy vélte, attól, hogy a kormány valamihez támogatást ad, még nem jelenti azt, hogy át is veheti a szervezet irányítását, "einstandolhatja azt". A politikus meglehetősen érdekesnek tartana egy olyan helyzetet, amikor a BKV csak akkor kapna állami támogatást, ha az állam jelöli az igazgatóság elnökét. Minden józan paraszti észnek ellentmondana azonban, ha a kormány embere irányítaná az igazgatóságot.

Tarlós István hangsúlyozta, ha a kormányfő ennyire alkalmatlannak tartja a fővárosi szocialistákat, akik három éve irányítják ezt a területet, akkor sürgősen "ki kellene rúgni az egész szocialista vezetést, mert (...) alkalmatlanok erre a feladatra". A frakcióvezető az általa teljesen értelmezhetetlennek tartott politikai egyezkedés kapcsán feltette azt a kérdést is, hogy vajon most a kormány "Demszkyt zsarolja?". Mint mondta az a kérdés is felvethető, hogy nem arról van-e szó, hogy a kormány akkor segít, ha Demszky nem veszi el a BKV-t az MSZP-től, ha meg elveszi, akkor nem segít?"

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Így zajlik a hűtési rendszerek felülvizsgálata a kórházakban – részletek az országos tisztifőorvostól

Így zajlik a hűtési rendszerek felülvizsgálata a kórházakban – részletek az országos tisztifőorvostól

Az egészségügyi szolgáltatók és a közintézmények jól vizsgáztak a nagy hőség első napjaiban, de az is nagyon fontos, hogy a társadalom felkészült legyen az ilyen helyzetekre, és tudják az emberek, mit kell tenniük, ha például rosszul lesz a szomszéd – mondta az InfoRádióban Oroszi Beatrix. Arra is kitért, melyek lesznek a legfontosabb teendők az egészségügyi intézmények felszereltségének vizsgálata során.

Tarr Zoltán: ilyen lesz a közmédia

A cél a szabad, független közmédia, ami nem a mindenkori hatalmat szolgálja, hanem valóban a köz érdekében működik, a hiteles tájékoztatáson dolgozik, és megbízható, politikamentes intézmény - közölte a társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter kedden a Facebook-oldalán, miután az Országgyűlés elfogadta a közmédia intézményrendszerének átalakításáról szóló jogszabályt.
inforadio
ARÉNA
2026.06.24. szerda, 18:00
Novák Zoltán
a Méltányosság Politikaelemző Központ projektigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×