Infostart.hu
eur:
354.58
usd:
311.34
bux:
138673.91
2026. június 23. kedd Zoltán

176 gárdista ellen tett feljelentést a rendőrség

Összesen 176 ember ellen tett feljelentést és indított szabálysértési eljárást a szentendrei gárdista avatás miatt a rendőrség. A Pest Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője elmondta: Vona Gábornak, a Jobbik és a Magyar Gárda alapító elnökének gyanúsítotti idézést adtak át a helyszínen.

Kovács Viktória közölte: a legtöbb érintett ellenfeloszlatott társadalmi szervezet tevékenységében való részvétel miatt indul eljárás, míg Vona Gábort - aki korábban jogszerűtlennek nevezte a rendőri intézkedést - egyesülési joggal való visszaéléssel gyanúsítják. Szentendrén, a Skanzen közelében egy kerítéssel körbezárt területen tettek esküt a résztvevők, majd megalakították a Magyar Gárda Csendőrséget.

A Fővárosi Ítélőtábla július 2-án oszlatta fel a Magyar Gárda Hagyományőrző és Kulturális Egyesületet. A Jobbik Magyarországért Mozgalom július 11-ei budapesti nagygyűlésén közfelkiáltással újjáalakult a Magyar Gárda mozgalom. A demonstráció után nyomozást rendelt el a rendőrség izgatás és egyesülési joggal való visszaélés gyanúja miatt.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.06.23. kedd, 18:00
Apáti Ferenc
a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke
Megjött a forint reakciója az MNB kamatcsökkentésére

Megjött a forint reakciója az MNB kamatcsökkentésére

A hétfői gyengülés után kedden is nyomás alatt a forint: a magyar deviza a nyitás óta tovább veszített értékéből, az euró már 353, a dollár 309 forint közelében jár. A hangulatot továbbra is az erős dollár és a közel-keleti helyzet kettőssége határozza meg – az amerikai jegybank szigorúbb hangvétele magasan tartja a kamatvárakozásokat, miközben az iráni konfliktus körüli bizonytalanság sem oldódott. Délután újabb katalizátor érkezett a forint piacára, ugyanis megjött az MNB kamatdöntése.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×