Infostart.hu
eur:
352.15
usd:
308.19
bux:
139495.62
2026. június 23. kedd Zoltán

Vádat emeltek a volt szocialista polgármester ellen

Különösen nagy értékű sikkasztás, vesztegetés és hivatali visszaélés miatt vádat emelt Szabó Loránd, Dombóvár volt szocialista polgármestere ellen a Tolna Megyei Főügyészség; két érintett cégvezetővel szemben megszüntették az eljárást.

Magyar Pál főügyész elmondta: egyesítették a volt polgármester ellen folyamatban lévő két ügyet. Tájékoztatása szerint Szabó Loránd 2003-ban és 2004-ben testületi felhatalmazás nélkül utalt át összesen 206 millió forintot a Gunaras Rt., valamint a Kapos Innovációs Transzferközpont Kht. számlájára, amelyek pályázati önerőként tüntették fel a pénzt.

A főügyész hozzátette: a cégek néhány nap múlva visszautalták az összegeket, így kár nem keletkezett, de a sikkasztás megvalósult. A másik ügyben a vád szerint Szabó Loránd az idén márciusban 2 millió forinttal és egy tanácsosi cím felajánlásával próbált rávenni egy dombóvári fideszes önkormányzati képviselőt arra, hogy álljon el egy ellene indított rágalmazási pertől.

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter: az új szuperhatóság „mindent látni fog és elhozza a várt eredményeket”

Magyar Péter: az új szuperhatóság „mindent látni fog és elhozza a várt eredményeket”

A Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatal meg fogja vizsgálni azokat a cégeket, amelyek éves árbevételének a 75 százaléka közbeszerzésekből származik – mondta a miniszterelnök hétfő este egy tévéinterjúban.
inforadio
ARÉNA
2026.06.23. kedd, 18:00
Apáti Ferenc
a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×