Infostart.hu
eur:
352.18
usd:
308.37
bux:
139495.62
2026. június 22. hétfő Paulina

Nincs engedélye, mégis alkoholt árulnak az Erzsébet téri fabódéban

Hónapok óta engedély nélkül árusítanak szeszes italt az Erzsébet tér Deák Ferenc tér felőli sarkánál egy fabódéban - mondta az InfoRádiónak Wertán Zsolt Zoltán, VI. kerületi KDNP-s képviselő. Hozzátette: az önkormányzat tehetetlensége miatt a bódé a szezon végéig működhet.

Alkoholt árulnak esténként egy engedély nélkül üzemelő fabódéból a fővárosi önkormányzat tulajdonában álló területen - mondta az InfoRádiónak Wertán Zsolt Zoltán, VI. kerületi KDNP-s képviselő.

A politikus szerint nem azzal van a probléma, hogy a bódéban szeszes italt adnak el, hanem azzal, hogy a főváros vezetése nem tartatja be a jogszabályokat.

Wertán Zsolt Zoltán a Fővárosi Közterület-felügyelethez fordult az ügyben, amelynek munkatársai ellenőrizték az egységet. A szervezet közölte: mivel a vállalkozó nem tudott engedélyt felmutatni, megtették a megfelelő intézkedéseket.

A képviselő szerint kérdéseket vet fel, hogy miért nem vette eddig észre senki a hónapok óta a szükséges papírok nélkül üzemelő, az Erzsébet tér és a Deák Ferenc tér sarkán álló építményt, amelyből valószínűleg még a szezon végéig árulhatják majd az alkoholt.

Hanganyag: Szabó S. Gergõ

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Magyar Péter: az új szuperhatóság „mindent látni fog és elhozza a várt eredményeket”

Magyar Péter: az új szuperhatóság „mindent látni fog és elhozza a várt eredményeket”

A Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatal meg fogja vizsgálni azokat a cégeket, amelyek éves árbevételének a 75 százaléka közbeszerzésekből származik – mondta a miniszterelnök hétfő este egy tévéinterjúban.
inforadio
ARÉNA
2026.06.23. kedd, 18:00
Apáti Ferenc
a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×