Infostart.hu
eur:
352.18
usd:
308.37
bux:
139495.62
2026. június 22. hétfő Paulina

Rosszul lett egy tűzoltó a XV. kerületi erdőtűz oltása közben

Megfékezték a lángokat a XV. kerületi erdőtűznél, civilek nem sérültek, csak egy kimerült tűzoltót szállítottak kivizsgálásra az Állami Egészségügyi Központba - közölte a fővárosi tűzoltóság helyettes szóvivője.

Dobson Tibor közlése szerint a tűzoltó vélhetően a nagy melegben lett rosszul, égési sérüléseket nem szenvedett és az állapota sem súlyos.

Más a tűz során nem sérült meg, a lángok 21 hektáron pusztítottak - tette hozzá, megjegyezve, hogy a tűz okát még vizsgálják.

A tűzoltók szerda délután kaptak jelzést arról, hogy ég az erdő a XV. kerületben az Erdőkerülő útnál. Eleinte 2-es kiemelt riasztással vonultak a helyszínre, majd ezt megemelték 3-as fokozatúra.

A lángok oltásában mintegy húsz tűzoltóautó és 80 tűzoltó vett részt, a tűzoltók a rendőrök vízágyúit, a fővárosi közterület-fenntartók locsolóautóit és a pilisivörövsvári önkéntes tűzoltók vízszállítóját is segítségül hívták.

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter: az új szuperhatóság „mindent látni fog és elhozza a várt eredményeket”

Magyar Péter: az új szuperhatóság „mindent látni fog és elhozza a várt eredményeket”

A Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatal meg fogja vizsgálni azokat a cégeket, amelyek éves árbevételének a 75 százaléka közbeszerzésekből származik – mondta a miniszterelnök hétfő este egy tévéinterjúban.
inforadio
ARÉNA
2026.06.23. kedd, 18:00
Apáti Ferenc
a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×