Infostart.hu
eur:
352.37
usd:
307.5
bux:
138822.11
2026. június 22. hétfő Paulina

Több százezer forintot követeltek két viszkiért és egy sörért

Õrizetbe vette a rendőrség egy budapesti szórakozóhely öt alkalmazottját, akik még a hónap elején azzal fenyegettek meg három spanyol fiatalembert, hogy megveretik őket, ha nem fizetnek ki két viszkiért és egy sörért több százezer forintot - közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság.

A gyanúsított négy nő és férfi előzetes letartóztatására a rendőrség előterjesztést tett az ügyészségnek.

A nyomozók szerint még július 5-én a három spanyol fiatalember betért egy Üllői úti éjszakai szórakozóhelyre, ahol italt rendeltek. A fizetéskor a pincér több százezer forintról szóló számlát tett eléjük.

A három fiatalember sokallotta az árat, de a pincér közölte velük: amennyiben nem fizetnek, akkor hívja a barátait, akik megverik őket. A vitához csatlakozott a pultos nő is, és szintén közölte a sértettekkel, hogy hív valakit, aki megveri őket.

Ekkor az egyik sértett telefonálni próbált a rendőrségnek, de mivel nem volt térerő, megpróbált kimenni a pincéből társaival, azonban a pincér és a pultos hölgy elállta útjukat.

A fenyegetések hatására a sértettek felajánlották, hogy bankkártyával fizetnek, azonban a személyzet tájékoztatása alapján erre nem volt lehetőség, így bankautomatánál kellett pénzt kivenniük.

Az alkalmazottak közölték, hogy csak ketten mehetnek el, egy társuknak addig a bárban kell maradnia, amíg a követelt összeget ki nem fizetik. A fiatalembereket egy bankautomatához kísérték, ahol pénzt vettek fel, majd együtt visszamentek a bárba.

Ekkor ismét vita alakult ki a számla végösszege miatt a sértettek, valamint a személyzet között, amelynek során a pultos becsapta a bejárati ajtót és ismét megfenyegette a sértetteket. A pincér is közölte, hogy hívja a barátait.

Ezután a sértettek a követelt összeget kifizették a pincérnek.

A három fiatalember feljelentést tett, ez alapján kedden a BRFK Szervezett Bűnözés Elleni Osztályának munkatársai elfogták a szórakozóhely öt alkalmazottját.

Címlapról ajánljuk
Starmert is túlélte a Downing Street macskája – jön Észak Királya

Starmert is túlélte a Downing Street macskája – jön Észak Királya

Bejöttek a várakozások és Sir Keir Starmer brit miniszterelnök hétfő délelőtt benyújtotta lemondását. Mindezt azután, hogy vezető pártbeli kihívója, Andy Burnham manchesteri polgármester választást nyert, bejutott a parlamentbe és jelezte: beindíthatja a vezetőválasztási versenyt. Mit kell tudni Észak Királyáról, a miniszterelnöki cím várományosáról?

Magyar Péter rendkívüli sajtótájékoztatót tart

Miután 13 órától az Országgyűlésben is nyitóbeszéd mond, 15 órakor rendkívüli sajtótájékoztatón is ismerteti a most benyújtandó javaslatokat a kormányfő. Várhatóan Sulyok Tamás és a többi közjogi méltóság eltávolításáról, valamint a vagyonvisszaszerzési hivatal felállításáról lesz szó.
inforadio
ARÉNA
2026.06.22. hétfő, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×