Infostart.hu
eur:
352.05
usd:
307.66
bux:
138507.36
2026. június 22. hétfő Paulina

Mi lesz a Vértesi Erőművel?

A Vértesi Erőművet ellátó bánya bezárását és az üzem kapacitásának csökkentését javasolja a GKI Gazdaságkutató Zrt. A társaságot a tulajdonos Magyar Villamos Művek bízta meg azzal, hogy vizsgálja meg az erőmű gazdaságos működtetésének lehetőségeit.

Vértes András, a GKI elnöke elmondta: az lenne a legoptimálisabb megoldás, ha az idén mintegy 20 milliárd forint veszteséggel működő erőműtársaság bánya nélkül, a 2-3 évre elegendő felhalmozott szénkészlettel, valamint biomasszával a jelenlegi 4 helyett 2 blokkal üzemelne a következő évtized végéig.

A szakember elmondta: a Vértesi Erőmű Zrt.-hez tartozó bánya és a létesítmény élettartama 2020-ig szól, de ha addig teljes kapacitással működik, az mintegy 134 milliárd forint terhet jelentene a költségvetésnek.

A GKI javaslata alapján a jelenlegi 2100-ból 400 dolgozó maradna 2020-ra; mintegy ezer embert kellene elbocsátani, további 600 pedig nyugdíjba vonulna.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Magyar Péter rendkívüli sajtótájékoztatót tart

Miután 13 órától az Országgyűlésben is nyitóbeszéd mond, 15 órakor rendkívüli sajtótájékoztatón is ismerteti a most benyújtandó javaslatokat a kormányfő. Várhatóan Sulyok Tamás és a többi közjogi méltóság eltávolításáról, valamint a vagyonvisszaszerzési hivatal felállításáról lesz szó.
inforadio
ARÉNA
2026.06.22. hétfő, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
Keresi az irányt a forint

Keresi az irányt a forint

A múlt héten a közel-keleti békehírek és a csökkenő olajár átmenetileg 350 forint alá nyomták az euró árfolyamát, ám a hét második felében a Fed váratlanul szigorú előrejelzései megfordították a trendet. Az erősödő dollár hatására a forint visszaadta korábbi nyereségének jelentős részét. Hétfő reggel az euró 352, a dollár 307 forint körül járt. Hétfőn az eurózóna előzetes fogyasztói bizalmi indexe és Christine Lagarde EKB-elnök beszéde kerül a figyelem középpontjába.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×