eur:
395.93
usd:
354.63
bux:
0
2024. szeptember 27. péntek Adalbert

Gyermekülések: nem mindig a legdrágább a legjobb!

Nem a legdrágább gyerekülés a legjobb - ez derül ki az európai fogyasztóvédelmi szervezetek és az autóklubok közös tesztjéből.

A teszt során azt vizsgálták, hogy különböző ülések ütközésekkor mennyire védik meg a gyerekeket, különösen a fejüket, a mellkasukat és a hasukat - mondta az InfoRádiónak a Kosár fogyasztói magazin főszerkesztője.

A vizsgálat során nagyon rosszul szerepeltek azok az ülések, amelyeket úgy hirdetnek, hogy a gyerekeket egészen kicsi koruktól addig szolgálják ki, amíg el nem érik a 150 centiméteres magasságot. Ezek mindössze elégséges minősítést kaptak - tette hozzá Pavlovics Ágota.

A főszerkesztő figyelmeztetett: mindig a gyerek korának megfelelő méretű ülést kell vásárolni.

Pavlovics Ágota elmondta: a vizsgálatok azt mutatják, hogy óriási különbségek vannak a gyerekülések között; lehet 40 ezer forintért kiváló terméket vásárolni, és 70 ezerért olyat, amely csak elégséges osztályzatot kapott.

A Kosár magazin főszerkesztője azt javasolja azoknak a szülőknek, akik gyerekülés-vásárláson gondolkodnak, hogy mindenképpen próbálják ki, tökéletesen befér-e autójukba az adott termék, különben oda a biztonság.

Hanganyag: Rezsek Gyõzõ

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.09.27. péntek, 18:00
Steinbach József
a Magyarországi Református Egyház Zsinatának lelkészi elnöke
Kiköltöznél Németországba? Így működik ott a nyugdíjrendszer

Kiköltöznél Németországba? Így működik ott a nyugdíjrendszer

A pandémiás évek ideiglenes visszaesése után ismét 650 ezerre teszik a tartósan külföldön dolgozó magyarok számát (az előrejelzések szerint ez csak nőhet a jövőben), a legtöbben az Egyesült Királyságban, Ausztriában és Németországban dolgoznak. Számukra létfontosságú lehet, ha tisztában vannak az adott ország nyugdíjrendszerének működésével, a megszerezhető nyugdíj feltételeivel, hiszen nagyrészt ettől függhet majd az időskori anyagi biztonságuk. Cikksorozatom első részében bemutattam az Egyesült Királyság nyugdíjrendszerének jellemzőit, a második a részben Ausztriával foglalkoztam, ebben a részben pedig Németországról írok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×