2009. október 29. 10:11
A feszes mellben gyakoribb a mellrák
Az utóbbi években egyre gyakoribb, hogy fiatal nőknél diagnosztizálnak emlőrákot. Az általánosan elterjedt mammográfiás eljárással csak a tünetek jelentkezése után vizsgálnak 45 év alatti nőket. Egy új fejlesztésű technológia révén röntgensugárzás nélkül is kimutatható a rosszindulatú elváltozás.