Infostart.hu
eur:
353.69
usd:
310.01
bux:
138283.45
2026. június 23. kedd Zoltán
Adelaide, 2017. szeptember 29.Elon Musk, a Tesla Motors vezérigazgatója a Nemzetközi Űrhajózási Kongresszuson (IAC) az ausztráliai Adelaide-ben 2017. szeptember 29-én. (MTI/EPA/Morgan Sette)
Nyitókép: MORGAN SETTE

Már biztosan az agyunkra megy az okostelefon: Elon Musk újabb húzása

A telefon és az emberi agy közötti elektronikus kapcsolatot mutatta be Elon Musk.

A Neurolink cég műszerének prototípusa képes a neuronok és egy okostelefon közötti információ átadására. Az érme méretű eszközt a koponyában kell elhelyezni. A haj alatt megbújó apró hegen kívül semmilyen nyomot nem hagy - mondta Musk.

Az eszközt már kipróbálták disznókba ültetve.

Musk bemutatta az egyik állatot is, melynek a törzséből érkező impulzusokat továbbítja az eszköz. Minden alkalommal, amikor a disznó megérintett valamit a testével, a képernyőn elektromos jelek tűntek fel. Egy futószalagon mozgó állat esetében a műszerből érkező információk alapján egy szoftver segítségével pontosan megállapítható, melyik végtagját fogja mozdítani az állat.

Musk szerint a technológia az embereknél alkalmazható lehet például a fájdalmak vagy látászavarok elleni küzdelemben, valamint gerincvelő-sérülések esetén is.

Elképzelhető, hogy a jövőben a sérült idegszövetek a technológia segítségével áthidalhatóak lesznek, így a mozgásukban korlátozott emberek ismét járhatnak.

A műszer agyba történő beültetésére a Neurolink kifejlesztett egy robotot. Az összeköttetés nélkül feltölthető eszköz bluetooth segítségével kommunikál egy telefonos applikációval.

A cég reményei szerint a különleges operáció költségei idővel néhány ezer dollárra csökkennek. Azt, hogy mikor válik elérhetővé az eljárás, nem közölték.

Címlapról ajánljuk
Megszavazta az Országgyűlés: így alakul át a közmédia – kiválik például a távirati iroda

Megszavazta az Országgyűlés: így alakul át a közmédia – kiválik például a távirati iroda

Elfogadta az Országgyűlés kedden a médiaszolgáltatásokról és a tömegkommunikációról szóló törvényt. A köztévé és közrádió egy cégbe kerül, megszűnik az MTVA, külön és önálló cég lesz a Magyar Távirati Iroda (MTI), nyílt pályázaton választják majd ki a két nonprofit médiacég vezérigazgatóit, és létrejön a Független Közmédia Testület, amelybe 3-3-3 tagot delegálnak a kormánypártok, ellenzéki pártok és szakmai szervezetek.
inforadio
ARÉNA
2026.06.23. kedd, 18:00
Apáti Ferenc
a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×