eur:
393.59
usd:
364.37
bux:
71914.7
2024. július 4. csütörtök Ulrik
Szkopje, 2018. augusztus 12.A Perseidák meteorraj a Tejút közelében Szkopje közelében 2018. augusztus 12-én. A Perseidák az egyik legismertebb, sűrű csillaghullást előidéző meteorraj. A raj sok apró porszemcséből áll, amelyek a földi légkörben nagy sebességük következtében felhevülnek és elégnek. (MTI/EPA/Georgi Licovszki)
Nyitókép: MTI/EPA/Georgi Licovszki

Elképesztő videót készített egy kaposvári asztrofotós - nézze meg!

Két héten át fotózta az égboltot Namíbiában egy magyar fényképészekből álló csapat tagjaként a kaposvári Schmall Rafael. Az utazásról készült egy lélegzetelállító videó is.

A mostani világban majdnem mindenhol a mesterséges fények ragyogják be az égboltot – mondta a kaposvári asztrofotós, Schmall Rafael. – A városok szívéből csak néhány csillagot lehet látni. Legtöbb település a modern civilizációnkban már hatalmas fénykupolát rajzol az égre és emiatt a csillagos égbolt látványa is egyre jobban eltűnik majd. Vannak még a világban olyan helyek, ahol a fényszennyezés ismeretlen fogalom.

Az egyik ilyen délnyugat Afrikában található - írja a Sonline.

Namíbia ideális hely egy csodálatos csillagos égbolthoz. Távol a civilizációtól szinte horizontból kelnek a csillagok és abszolút szépen ragyog a több mint kétezer, szabad szemmel látható csillag az éjszakai égen. – A déli féltekén a Tejút és annak központjának látványa szinte agyonnyomja az embert – tette hozzá Schmall Rafael. – A galaxis fényében könnyen lehet tájékozódni, ha az ember szeme hozzászokik a sötétséghez. Aki tisztában van az északi égbolt látványával és először lát ilyet, neki mindenképp szinte alig hihető lesz a látvány.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.07.04. csütörtök, 18:00
Varga Zs. András
a Kúria elnöke
Exportra is jut megújuló energiából, de a nagy gyárberuházások hozzák majd az igazi felvevőpiacot

Exportra is jut megújuló energiából, de a nagy gyárberuházások hozzák majd az igazi felvevőpiacot

A magyar naperőmű-kapacitás – az atomenergetikai és fosszilis kapacitásokkal együtt – a napos déli órákban már exportra is termel, azonban a környező országok megújuló termelésben várható felzárkózásával a hazai gyárberuházások köthetik le a növekvő magyar termelést. A Széchenyi Alapok és az Electron Holding Zrt. 50-50 százalékos társtulajdonosként fektet be négy, összesen 15 MW kapacitású naperőműpark fejlesztésébe, amelynek megtérülését a cég integrált, egész értékláncot lefedő működésétől várja. A kivitelező cég elnök-vezérigazgatója, Szücs Ádám szerint nagy átalakulás előtt áll a piac, ahol egyre kevésbé lesz életképes az az üzleti modell, amiben a fejlesztő önállóan működő napelemparkot épít, üzemeltet és nem egy áll partnerségbe olyan szereplőkkel, akik azt rendszerbe integrálva tudják üzemeltetni, miközben az energiatárolók piaca az aranyláz időszakát idézi.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×