394.97
368.65
72094.79
2024. június 30. vasárnap Pál
Magyari Alda a világméretű koronavírus-járvány miatt 2021-re halasztott 2020-as tokiói nyári olimpia női vízilabdatornájának második fordulójában játszott Magyarország - Egyesült Államok mérkőzésen a Tacumi Vízilabdaközpontban 2021. július 28-án. A magyar válogatott 10-9-re legyőzte a kétszeres címvédő amerikai csapatot.
Nyitókép: MTI/Kovács Tamás

A negyedik negyedben döntötte el a japánok elleni mérkőzést a női vízilabda-válogatott

A magyar női vízilabda-válogatott 17-13-ra verte Japánt, s ezzel biztosította a továbbjutását.

A nap korábbi részében az Egyesült Államok 18-5-re legyőzte az oroszokat.

A magyar válogatott a második helyen állva kezdte a japánok elleni csoportmérkőzést. Ha nyer, biztosan továbbjut a csoportból, s nagyot lép a „végső” második hely felé, ehhez az kell majd a záró fordulóban, hogy ne kapjon ki a kínaiaktól. Győzelem esetén csoportgyőztes lesz.

Az első helyzet a japánok előtt adódott, de az első gólt Keszthelyi Rita lőtte, 1-0, ide.

A harmadik perc végéhez közeledve látványos csavargóllal egyenlítettek a japánok, Inaba Akari révén.

Parkes Rebecca ellen már a második kontrát fújták be a bírók, a japánok is maradtak egy gólon az ellenakció után. Utána Parkes kapott egy kiállítást, azonnal kihasználta, 2-1.

Keszthelyi kiálltást kapott, mintha nem engedte volna elvégezni a szabaddobást, Koide Miku gólra váltotta a fórt, 2-2

A magyar előny viszont kimaradt, így a lelkes japánok támadhattak a vezetésért. Hasida Maiko vagy 13-14 méterről lőtt, Magyari Alda elnézte, 2-3. Sőt: Kudo Kijoko gyönyörűen ejtett, 2-4. Kellemetlen meglepetés, de még nagyon sok van hátra.

Emberelőnyből Gurisatti Gréta szépített, 3-4.

Vége az első negyednek, Japán 4-3-ra vezet.

Két perc eltelt a második negyedből, nincs gól, a legnagyobb helyzetek is kimaradnak.

Mostanáig: Szilágyi Dorottya bedobta a negyedik magyar gólt.

Ismét a japánok vezetnek, Kavagucsi Kako kettős emberelőnyt használt ki.

Szilágyi Dorottya most a másik oldalról lőtt gólt, 5-5.

A harmadik Szilágyi-gól, ezúttal előnyből, 6-5.

Ötméterest kaptak a japánok, miután a japán játékos belelőtte a labdát a kiállított Garda Krisztinába. Arami Jumi egyenlített, 6-6.

Kudo Kijoko megúszott, megint vezetnek, 6-7. Parkes Rebecca beforgatta az ellenfelét, 7-7.

Keszthelyi Rita, majd Szűcs Gabriella is kapufát lőtt. Döntetlennel fejeződött be az első félidő.

Kapust cserélt a magyar csapat, Gangl Edina szállt be.

Keszthelyi Rita pontosan tette Parkes Rebecca kezére a labdát, 8-7.

Inaba Akari kiegyenlített két kimaradt magyar helyzet után, 8-8.

Gurisatti Greta lövése után Parkes Rebeca a semmiből harcolt ki egy ötméterest, de videóztak, s egy korábbi jelenet miatt Japánnak írtak be egy gólt, 9-8 nekik. Fura.

Parkes Rebecca kiegyenlített, 9-9. De még mindig nagyon nehéz.

Újabb ötöst kaptak a japánok, Arima Jumi ezt is belőtte, 10-9 nekik.

Parkes Rebecca megint egyenlített, 10-10.

Keszthelyi Rita fordított, 11-10, ide. Már 12-10, Gurisatti Greta lőtte, ez a harmadik negyed vége. Először vezetünk két góllal.

Az amerikaiak ellen remekelő Vályi Vandának is megvan az első mai gólja, 13-10.

Már nincsenek nyitott kérdések, Keszthelyi Rita bebombázott egy szabaddobást, 14-10.

Fut a szekér, Parkes Rebecca már a hatodik gólját dobta ma, 15-10.

Inaba szépített, 15-11. Majd Arima Juni még tovább csökkentette a hátrányt, 15-12.

Gurisatti Gréta visszaállította a négygólos különbséget, 16-12.

Megint egy potyagól, 16-13.

Gurisatti Gréta taláaltával 17-13, ez a vége.

24 milliárdos programot indított a főváros – élhetőbb utcák épülhetnek

Az Egészséges utcák program célja a fővárosiak életminőségének javítása, a gyalogos és a kerékpáros közlekedés fejlesztése, a gépjárműforgalom csillapítása, valamint az akadálymentesítés. Balogh Samu, a főpolgármester kabinetfőnöke az InfoRádióban elmondta: szeptemberben derül ki, hogy mely kerületek kaphatnak támogatást. Pokorni Zoltán hegyvidéki polgármester szerint a kezdeményezésnek köszönhetően akár meghétszereződhet a zöldfelületek aránya a XII. kerületben.