A magyarok Pádár Nikolett, Ábrahám Minna, Késely Ajna, Ugrai Panna összeállításban szerepeltek az elődöntőben, nagy válogatottakat előztek meg.
A női 4x200 méteres gyorsváltók elődöntőivel zárult a magyarok szereplése és a program is csütörtök "ebéd előtt" a La Défense úszóközpontban.
Az első futamban az amerikai, a brazil és a brit, de még az új-zélandi négyes is olyan időt úszott, amellyen talán nem volt versenyképes a magyar kvartett tudása, de meg kellett várni a magyarok elődöntőjét.
A magyarok Pádár Nikolett, Ábrahám Minna, Késely Ajna, Ugrai Panna összeállításban szerepeltek az elődöntőben és a 2-es kőről indulva próbáltak szerencsét.
Pádár Nikolett 100 méternél a második helyen haladt, a virtuális stafétabot átadásakor is ugyanezen a helyen voltunk. Ábrahám Minna tartotta is a második pozíciót, féltávnál így is váltottunk. Késely Ajna ugrott harmadik magyarként, aki biztossá tette ezt a helyezést 600-nál is az olasz és az izraeli vetélytárssal szemben - bőven lemaradva az ausztrálok mögött -, Ugrai Panna pedig papíron a leggyengébb gyorsúszóként szintén megőrizte a helyet, bár a kínaiak és a kanadaiak nagyon jöttek a végén.
Ami pedig az időeredményt illeti, 7:52,25-tel döntőbe került a váltó, összesítésben a második idővel! Pedig az olimpiára a 9.-kel érkezett.
Utazás előtt érdemes előre tájékozódni, mi kerülhet az útipoggyászba. A leggyakoribb problémát a megengedett mennyiséget meghaladó jövedéki termék, például cigaretta, alkohol behozatala jelenti. Tudnivalók a NAV-tól.
Még csak melegített, amikor már majdnem felrobbant a mexikóvárosi Azték Stadion: nagyjából nyolcvanezren várták, hogy pályára lépjen a nagy kedvenc, a 41. évében járó Guillermo Ochoa. A 153-szoros válogatott kapus (Lionel Messihez és Cristiano Ronaldóhoz hasonlóan) a hatodik világbajnokságán szerepel, ezekből a negyedik, amelyen pályára is lépett. Ami a válogatottat illeti, alighanem utoljára.
Lassan teljesen bekerítik az oroszok a háború előtt 60 ezres lélekszámú donyecki Kosztyantynivkát, a település északi részéből zárják az ollót a déli városrész felé. Fehéroroszország behódolt Zelenszkij elnök ultimátumának: leszerelték a határ mentén felállított jeladókat, melyeket az oroszok dróntámadások koordinálására használtak. Közben a tárgyalások teljesen megrekedtek, Oroszország a Trump-adminisztrációt is hevesen kritizálni kezdte. Cikkünk folyamatosan frissül az ukrajnai háború csütörtöki eseményeivel.