396.44
370.85
0
2024. június 28. péntek Irén, Levente
Csoboth Kevin kapura lő a labdarúgó Európa-bajnokság A csoportjának harmadik, utolsó fordulójában játszott Skócia - Magyarország mérkőzésen a stuttgarti MHP Arénában 2024. június 23-án. A magyar válogatott a 101. percben szerzett góllal 1-0-ra legyőzte Skóciát, ezzel megőrizte esélyét a nyolcaddöntőbe jutásra.
Nyitókép: MTI/Koszticsák Szilárd

Magyarország a mérkőzés utolsó lövésével győzött

Rendkívül izgalmas, túlzás nélkül drámai fordulatokat tartalmazó mérkőzésen a végig nagyot küzdő magyar válogatott a csereként beállt Csoboth Kevin góljával 1-0-ra megverte a skótokat és élnek továbbjutási reményei.

Marco Rossi az első mérkőzésen a Gulácsi – Lang, Orbán, Szalai – Fiola, Nagy Ádám, Schäfer, Kerkez – Sallai, Szoboszlai – Varga Barnabás tizeneggyel kezdett. Már a németek elleni meccsre is váltott, most pedig újabb kettőt cserélt, így immár négy olyan futbnallista is játszik, aki nem volt benne a kölni alaptizenegyben.

A felállítás: Gulácsi – Botka, Orbán, Dárdai – Bolla, Styles, Schäfer, Kerkez – Sallai, Szoboszlai – Varga Barnabás.

A skótok névsora: Gunn – Ralston, Hendry, Hanley, McKenna, Robertson – McGinn, Gilmour, McGregor, McTominay – Adams.

A játékvezető az argentin Facundo Tello, akinek ez a második mérkőzése az Eb-n, a török–albán-meccs után.

A Liverpool FC két játékosa választott, Szoboszlai Dominik és Andy Robertson.

Elindult a mérkőzés, de újra kellett kezdeni, mert Kerkez túl hamar lépett át a skót térfélre.

Skót labdabirtoklással folytak az első percek. Botka tekintélyt keresve odalépett Scot McTominay-nak.

Styles ügyes labdája után Bolla lövését Gunn bizonytalanul bár, de védte.

A 18. percben Styles sárga lapot kapott, túl szigorúan.

A magyaer válogatott átengedte a kezdeményezést a skótoknak, nem tudjuk megtartani a labdát. 77-23 a labdabirtoklási arány.

Botka nagy ütést kapott egy szöglet után a skót tizenhatoson belül. Akár tizenegyest is ítélhetett volna a bíró…

Willi Orbán is sárga lapot kapott, ez jogos volt.

Styles szabadrúgást harcolt ki, Szoboszlai 25 méteres lövése után a labda a sorfalról szögletre pattant.

A 41. percben Szoboshzlai szabadrúgása után Orbán ziccerből, hat méterről a kapu fölé fejelt – valószínűleg lesről.

Schäfer is kaott egy sárgát, odataposott ellenfelének.

Szoboszlai Dominik lövésével zárult a félidő, a kapu fölé ment a labda.

A másik találkozón Ndoye a 28. percben szerzett góljával 1-0-ra vezetnek a svájciak.

Csere nélkül megyünk tovább. Sallai lövése kapura ment, de gyenge volt.

McGuinn szép szólója után Willi Orbán mentett.

Az első magyar csere, Styles helyén Nagy Ádám.

Gunn merész kivetődéssel mentett. és

A 68. percben Varga Barnabás, Gunn kapus és egy védő összeütközött. A magyar középcsatár súlyosan megsérült. A pályán ápolták, a magyar játékosok pokróccal körbefogták a területet, ahogyan azt három éve Christian Eriksen eseténél is láttuk. Közben a VAR-szobában tizenegyes miatt vizsgálták az ütközést.

Hordágyat hoztak be Varga Barnabásért. A vizsgálat közben véget ért. Dárdai Mártont Szalai Attila, a megsérült Varga Barnabást Ádám Martin váltotta.

Most Orbán és Healey fejeltek össze, nincs baj.

Kerkez és Bolla lementek, Nagy Zsolt és Csoboth Kevin álltak be.

Schäfer 15 méteres lövését Gunn vetődve ütötte ki. Szoboszlai éles szögből ledadott lövését is hárította.

A 91. percben Csoboth a kapufát találta el, talán jobb lett volna, ha passzol, ha Sallait keres

Óriási skót helyzet maradt ki, a védők mögé kerültek, Scott McTominay közelről fölé lőtt.

Hanley lövését Gulácsi szépen védte.

Az ellentámadásnál Sallai nagyszerű labdáját Csoboth Kevin a hálóba vágta, 1-0 Magyarország javára.

VÉGE!!!!! Magyarország 1-0-ra nyert.

A magyar csapat a csoport harmadik helyén végzett, sorsa a további harmadikok kezében van.

(A csoport másik mérkőzésén Füllkrug a 92. percben kiegyenlített, Németország–Svájc 1-1)

2024.06.28. péntek, 18:00