393.2
365.35
71757.73
2024. július 1. hétfő Annamária, Tihamér
Björn Kuipers holland játékvezető a koronavírus-járvány miatt 2021-re halasztott 2020-as labdarúgó Európa-bajnokság E csoportjának harmadik fordulójában játszott Szlovákia-Spanyolország mérkőzésen Sevillában 2021. június 23-án.
Nyitókép: MTI/EPA/Getty pool/David Ramos

Kiderült, ki vezeti a vasárnapi Eb-döntőt

Holland bírót küld az UEFA az Olaszország–Anglia fináléra a Wembley-be.

Az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) játékvezetői bizottsága Björn Kuipers jelölte a vasárnap 21 órakor kezdődő Európa-bajnoki döntő játékvezetőjének.

A 48 éves holland az egyik legtapasztaltabb bíró, 2006 óta vezet nemzetközi mérkőzéseket, és ő lesz az első holland játékvezető, aki Eb-döntőt dirigálhat. Korábban közreműködött már Bajnokok Ligája-döntőn, kétszer Európa-liga-fináléban. Dolgozott már 2012-es és a 2016-os Európa-bajnokságon és a 2014-es és a 2018-as világbajnokságon is.

A mostani Eb-n eddig három meccsen vett részt, ő vezette a csoportkörben a Dánia–Belgium (1-2) és a Spanyolország–Szlovákia (5-0) mérkőzést, a negyeddöntőben pedig a Dánia–Csehország (2-1) párharcot.

A mostani fináléban két honfitársa, Sander van Roekel és Erwin Zeinstra lesz az asszisztense, a negyedik játékvezető a spanyol Carlos Del Cerro Grande, míg a videóbíró a német Bastian Dankert lesz, segítői a holland Pol van Boekel és a német Christian Gittelmann és Marco Fritz.