394.9
367.57
71456
2024. július 2. kedd Ottó
Az angol Harry Maguire (j,2) megszerzi csapata második gólját a koronavírus-járvány miatt 2021-re halasztott 2020-as labdarúgó Európa-bajnokság negyeddöntőjének Ukrajna-Anglia mérkőzésén Rómában 2021. július 3-án.
Nyitókép: MTI/EPA/Getty pool/Mike Hewitt

Anglia kiütéses győzelemmel jutott az elődöntőbe

Harry Kane gyors gólja után az angolok nagyon simán megnyerték Rómában az Eb utolsó negyeddöntőjét, a második félidő elején pedig kiütötték ukrán elenfelüket. Gareth Southgate együttese a második londoni elődöntőben a dánokkal játszik majd.

2021.07.03. 22:59

Ünnepelnek az angolok – de az ukránok is

Az angolok okkal örülnek a győzelmüknek, talán még a vártnál is simább volt. Az ukránok és szurkolóik is tapsolnak, Sevcsenko válogatottja, bár sok gólt kapott, sikeres Eb-t zárt a helyezését tekintve.

2021.07.03. 22:25

Az angolok cserélnek

Jude Bellingham, Marcus Rashford és Kieran Trippier is pályára került, Southgate lasan lecseréli a sárgalaposait is.

2021.07.03. 22:24

A félidő harmadik fejes góljával 4-0

Az 57. percben beállt Jordan Henderson a 63. percben megszerezte csapata negyedik gólját. Mason Mount szöglete után bólintotta a labdát a kapuba.

2021.07.03. 22:11

Újabb Shaw-beadás, újabb fejes gól, 3-0

Ez a második félidő receptje: Luke Shah bead, majd jön egy fejes gól. Ezúttal Harry Kane küldte a kapuba a labdáját, a vb-gólkirály már a harmadik góljánál tart a tornán.

2021.07.03. 22:08

Két góllal vezetnek az angolok

Ez a félidő is góllal kezdődött, nehéz elképzelni, hogy nem dőlt el a mérkőzés. Egy a balhátvéd helyéről felívelt szabadrúgás után Harry Maguire megszerezte a torna huszonötödik fejes gólját. Anglia–Ukrajna 2-0. A 47. percben esett a gól.

2021.07.03. 21:45

Próbálkoznak az ukránok

Viszonylag sok támadást vezet a félidő hajrájában az ukrán csapat, de Jordan Pickfordnak kevés dolga akad.

2021.07.03. 21:37

Kényszerű csere az ukránoknál

A megsérült Szerhij Krivcov helyére Viktor Cigankov állt be.

2021.07.03. 21:35

Nem tett jót a mérkőzésnek a korai angol gól

Uralják az angolok a játékot, az ukránok egy-egy lövéstől eltekintve nem veszélyesek. A másik oldalon Rice középre menő lövésénél Buscsan kiütötte a labdát.

2021.07.03. 21:17

Bajban az angolok?

Egy fura statisztika: ez volt a hatodik angol gól, amely egy Eb-mérkőzés első négy percében született. A korábbi öt alkalommal egyszer sem tudtak nyerni a háromoroszlánosok.

2021.07.03. 21:06

Még gyorsabban született gól, mint délután

Már a negyedik percben előnybe került Anglia. Raheem Sterling remek átadásából Harry Kane 12 méterről a jobb sarokba lőtte a labdát. Anglia–Ukrajna 1-0. 2004 óta nem szerzett ilyen gyorsan gólt az angol csapat Eb-n, akkor Michael Owen talált a portugálok kapujába.

ROME, ITALY - JULY 03: Harry Kane of England scores their side's first goal past Georgiy Bushchan of Ukraine during the UEFA Euro 2020 Championship Quarter-final match between Ukraine and England at Olimpico Stadium on July 03, 2021 in Rome, Italy. (Photo by Lars Baron/Getty Images)
Fotó: Lars Baron/Getty Images

2021.07.03. 20:46

Nincs meglepetés az ukránok tizenegyében

Andrij Sevcsenko az alábbi tizenegyet választotta: Buscsan – Karavajev, Zabarnnij, Krivcov, Matvijenko, Zincsenko – Szidorcsuk, Mikolenko, Saparenko – Jarmolenko, Jaremcsuk.

2021.07.03. 20:42

Mason Mount visszatért a kezdő csapatba

Gareth Southgate Mason Mountot, a Chelsea középpályását visszavette a kezdő csapatba. Az előző két mérkőzésen azért hiányzott, mert a skótok elleni mérkőzés után megölelte koronavírusos klubtársát, Billy Gilmourt. A Manchester Unitedhez tartó Jadon Sancho először kezd az Euro 2020-on. A kezdő csapat: Pickford – Walker, Stones, Maguire, Shaw – Rice, Phillips – Sancho, Mount, Sterling – Kane.

2024.07.03. szerda, 18:00
Giró-Szász András
politikai tanácsadó
395 alatt a forint

Hétfőn még erősödéssel kezdett a forint, aztán amint romlott a külpiaci hangulat, a forint is visszakanyarodott, kedden pedig a borongós külső környezet mellett újra esni kezdett, így az euróval szembeni jegyzések 396 fölé lendültek. A délelőtti eurózóna inflációs adat nem mozgatta meg a piacokat, délután viszont amellett, hogy Christine Lagarde és Jerome Powell jegybankelnökök is megszólalnak, Amerikából munkaerőpiaci adat is érkezik. Összességében az látszik, ami az előző hetekben: a dollár az euróval szemben az 1,07 körül ingadozik, és az amerikai deviza kilengéseivel a forint is hol erősödik, hol gyengül.