Infostart.hu
eur:
355.35
usd:
312.53
bux:
138853.98
2026. június 25. csütörtök Vilmos
Ilyés Ferenc, az MKSZ elnöke a Magyar Kézilabda Szövetség (MKSZ) sajtótájékoztatóján az Aquaworld Resort Budapest szállodában 2024. november 25-én.
Nyitókép: MTI/Szigetváry Zsolt

Ilyés Ferenc a kézilabda-Eb után: már a vb-re és az olimpiára kijutásra kell fókuszálnunk

A Los Angeles-i olimpiai szereplésre fókuszál a magyar férfi kézilabda-válogatott azután, hogy az Európa-bajnokságot a 10. helyen zárta. Ilyés Ferenc, a magyar szövetség elnöke az InfoRádióban beszélt a Szuperkupa visszatéréséről is.

Most is lehetett látni, hogy a kézilabdában az Európa-bajnokságok a legnehezebb világesemények – értékelte Ilyés Ferenc, a Magyar Kézilabda Szövetség elnöke az Eb-t az InfoRádióban, hozzátéve: nagyon kiegyensúlyozottak a csapatok, a teljesítmények. Minden kis hibát bármelyik csapat meg tud torolni.

„Nem vagyok csalódott, pedig nem értük el a célkitűzést, a nyolcadik helyet”

– mondta, majd folytatta: „három vereséget szenvedtünk, de mindhármat nagyon kevés gólkülönbséggel. Közel voltunk hozzá, hogy megnyerjük ezeket a mérkőzéseket. Abban bízhatunk, hogy a fiatal játékosaink egyre több tapasztalatot szereznek, és ez a jövőben majd összeadódik és a javunkra fordul”.

„Bánhidi Bence hiánya is hozzájárulhatott, hogy a nagyon szoros meccseken végül is két döntetlen jött össze a két korábbi simább győzelem után, bár akik ott voltak helyette a csapatban, átvették a szerepét és megtettek mindent a sikerért. De jó lett volna, hogy ha a beállóban is tudunk cserélni, és pihentebben tudnak belemenni a játékosok a következő mérkőzésekbe” – jegyeztete meg, hozzátéve: „mondom ezt úgy, hogy Rosta Miklós fantasztikus bajnokságot tudhat maga mögött, de most más típusú játékot kellett játszania a csapatnak. Attól függetlenül azt gondolom, hogy a csapat jól teljesített, jól küzdött és minden mérkőzésen odatette magát.”

Ilyés Ferenc szerint a szakmai stáb iránt töretlen a bizalom.

„Egy edző barátom mondta, hogy a mai világban nem csak a szakmai tudás fontos egy edzőnél, hanem hogy a csapat mennyire áll mögötte, és azt gondolom, hogy Chema Rodríguez és a stáb mögött a csapat maximálisan ott van. Hisznek benne, hisznek az együtt elvégzett munkában, és ez nagyon-nagyon fontos dolog” – tette hozzá.

Bejelentették, hogy ettől az évtől kezdve ismét lesz Szuperkupa, és egy sportnap keretében rendezik meg Székesfehérváron. Hogy miért erre a városra esett a választás, és hogyan képzelik el ezt az augusztus végi eseményt, arról Ilyés Ferenc azt mondta:

„szerettünk volna egy olyan évindító eseményt a kézilabdában, amire mindenki felkapja a fejét, akire mindenki el akar menni, és ez egy Szuperkupa lehet egy új köntösben.

Két mérkőzést rendezünk majd, női és férfi mérkőzést, és nagyon bízunk benne, hogy a szurkolók szeretni fogják. Fehérváron egy vadonatúj, szép sportcsarnok épült, ami kézilabdára is alkalmas. És a nyár Magyarországon a Balaton, ami Székesfehérvártól csak néhány kilométer. Így nagyon bízunk benne, hogy sok nézőt tudunk majd odavonzani, és szeretnénk egy olyan egész napos sporteseményt, ahol mindenki megtalálja a kézilabdában, amit keres.”

Közeledünk az olimpiai ciklus feléhez. A kérdésre, hogy mekkora sansza van a női, illetve a férfi válogatottnak a Los Angeles-i szereplésre, a szakember így fogalmazott: „nehéz megmondani, de nagyon bízunk a csapatainkban”.

A férfiaknak először ki kell jutniuk majd a világbajnokságra. Az ellenfél valószínűleg Szerbia lesz, a szerb–litván mérkőzés győztesén, vagyis valószínűleg a szerbeken át vezet majd az út, hogy kijussunk a világbajnokságra, ahonnan az olimpiai selejtezőre lehet jutni. „A fiúkra nagyon nagy csaták várnak. A lányoknak sem lesz könnyű, de talán a női mezőnyben a jobb csapatok száma nem olyan nagy, mint a férfi mezőnyben. Nagyon bízunk mindkét csapatunkban, hogy el fog érni az olimpiai selejtezőre és ott majd kiharcolja a kijutást Los Angelesbe” – mondta Ilyés Ferenc, a Magyar Kézilabda Szövetség elnöke az InfoRádióban.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Apáti Ferenc: több ok miatt is kellenek a külföldi vendégmunkások a zöldség-gyümölcs ágazatban

Apáti Ferenc: több ok miatt is kellenek a külföldi vendégmunkások a zöldség-gyümölcs ágazatban

„Nem tudjuk megúszni, hogy harmadik országbeli munkaerővel dolgoztassunk” – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke. Apáti Ferenc egyetemi docens szerint egyre kevesebb magyar születik, egyre kevesebben vállalják el a betakarítás nehéz fizikai munkáját, és a piaci verseny miatt nem tudnak nekik sokkal magasabb bért adni.

Ukrajna: „már mi teszünk szívességet a tűzszünettel Oroszországnak”

Ukrajna türelme nem véges és visszavonhatja tűzszüneti ajánlatát, ha nincs lényegi nemzetközi nyomás a háború leállítására – közölte a kijevi kormány megbízottja. Ukrajna úgy érzi, egyre jobban állnak a fronton, a tömeges dróntámadásoknak köszönhetően. Közben az amerikai kormányzat egyik tagja „az európaiak szellemi fogyatékos gyerekének” nevezte Zelenszkij ukrán elnököt.
Az EU gázellátásának a felét biztosítják, most ellátási válsággal riogatják Brüsszelt egyetlen szabályozás miatt

Az EU gázellátásának a felét biztosítják, most ellátási válsággal riogatják Brüsszelt egyetlen szabályozás miatt

Az EU gázellátásának közel felét biztosító Egyesült Államok, Katar, Nigéria és Algéria energiaügyi miniszterei nyílt levélben szólították fel az Európai Bizottságo, hogy vizsgálja felül a jövőre hatályba lépő metánkibocsátási szabályozását, amely az energiaimport ellenőrzését írja elő. Chris Wright amerikai energiaügyi miniszter szerint az új előírások ellehetetleníthetik az LNG-behozatalt, és téli áramkimaradásokhoz vezethetnek. Tizenegy tagállam – köztük Olaszország, Lengyelország és Hollandia – hároméves haladékot kért Brüsszeltől. Dan Jörgensen uniós energiaügyi biztos ugyanakkor jelezte, hogy bár nyitott a végrehajtás részleteiről szóló egyeztetésekre, a jogszabály alapvető célkitűzéseiből nem enged.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×