Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 28. vasárnap Irén, Levente
Hidvégi Hunor Tamás, Fodor Bence, Kurucz Levente és Balogh Gergely a férfi kajak négyesek 500 méteres versenyének előfutamában (második sor, b-j) a szegedi kajak-kenu világkupán 2024. május 10-én.
Nyitókép: MTI/Kovács Tamás

Schmidt Ádám: le a kalappal a csapat előtt!

A sportért felelős államtitkár elismerően nyilatkozott a magyar kajakosok és kenusok eddigi szerepléséről és bízik benne, hogy még további szép pillanatok következnek a milánói világbajnokságon, melyen sportdiplomáciai egyeztetésekre is lehetőség nyílik.

"Szerencsésnek érzem magam, mert Bálintot nagyon régóta ismerem" - kezdte az M4 Sportnak adott szombati helyszíni nyilatkozatát a kajakos Kopasz Bálint 1000 méteren aratott diadalát követően, hozzátéve, ezúttal olyan kivételes helyzetben van, hogy egy szállodában lehet a sportolókkal. - "Így volt lehetőségem az elmúlt napokban is többször beszélgetni vele és édesanyjával. Nagyon különleges személyiség - nyilván nagyon sokan még a magyar válogatottból -, de érzelmileg is nagyon mélyen érinti az embert egy ilyen győzelem."

A klasszikus számban immár háromszoros világbajnok, Tokióban olimpiai aranyérmes magyar versenyző nagy hajrával előzte meg a táv végén az ausztrál Thomas Greent és a portugál Fernando Pimentát. Schmidt Ádám elárulta, úgy gondolja, amikor ilyen kicsi a különbség az első és a második helyezett között, az "tulajdonképpen még a nézőnek is fáj".

"Nagyon boldog vagyok, nagyon örülök, de nemcsak Bálint eredményének, hanem minden eddigi magyar eredménynek"

- folytatta, és "hidegrázós élménynek" nevezte a kenus Adolf Balázs 1000 méteren kiharcolt harmadik helyét, illetve kiemelte a kajakos Csikós Zsókát, aki az után, hogy az Európa-bajnokságon három aranyat nyert, a vb-n az 1000 méteren aratott győzelme után 500-on bronzérmes lett, azaz már itt is "egészen különlegesen maradandót alkotott".

"Nem vagyok híve olimpiai és nem olimpiai számokban gondolkodni, de tudom, hogy a közvéleményben sokakat ez érdekel: most ott tartunk, hogy egy arany, egy ezüst, két bronz. Le a kalappal a csapat előtt!" - összegzett olimpiai szemüvegen keresztül az államtitkár.

Emlékeztetett rá, hogy folyamatos a kommunikáció a szövetségekkel, a nyár elején is hosszan, két és fél órán keresztül egyeztettek a kajak-kenu szövetségi kapitányaival, szakmai igazgatójával, elöljáróival, és ők "körülbelül ezt a képet vizionálták nekünk". Az államtitkár úgy látja, nagyon jó irányba halad a kajak-kenu sport, amelyben "kimondva-kimondatlanul bizonyos számokban generációváltás zajlik".

Kitért rá, hogy a világbajnokságon van idő és lehetőség a sportdiplomáciai feladatok elvégzésére is.

"Egy ilyen versenyen sokkal kötetlenebb formában lehet a sportvezetőkkel egyeztetni" - szögezte le. Megemlítette, hogy volt lehetősége beszélni Luciano Buonfiglióval, az olasz szövetség elnökével, akit nemrégiben az Olasz Olimpiai Bizottság elnökévé választottak és egyben ő az olasz állami sportirányítás első embere, illetve többször egyeztetett már Thomas Konietzkóval, a nemzetközi szövetség vezetőjével. Utóbbit illetően hozzátette, vele még további tárgyalások várhatók a kvalifikációs rendszerről.

Címlapról ajánljuk
Pokoli politikai nap jön három településen, van egy fideszes induló is

Pokoli politikai nap jön három településen, van egy fideszes induló is

Embert próbáló napnak néz elébe Arnót holnap, június 28-án: a településen időközi önkormányzati választást tartanak, amelyen nemcsak polgármestert, hanem képviselő-testületet is választanak a helyiek. A választás napján az országos előrejelzések szerint akár 40 fokos hőség is várható, ami sokakban kétségessé teszi, hogy hányan kelnek útra, hogy leadják voksukat az 1875 szavazásra jogosult közül.

Rendkívüli lépést tett Göd polgármestere a hőség miatt

Az extrém hőhullám miatt az ország több pontján vezettek be rendkívüli intézkedéseket az önkormányzatok a lakosság hűsölésének támogatására. A magas nappali hőmérsékletre tekintettel a helyhatóságok a strandok látogatását teszik könnyebben elérhetővé.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
Bécs vagy London példáját kellene követnie Budapestnek a fővárosi önkormányzat és a kerületek viszonyában?

Bécs vagy London példáját kellene követnie Budapestnek a fővárosi önkormányzat és a kerületek viszonyában?

A főváros kétszintű önkormányzatisága miatt Budapest ma 24 irányba húz, azonban ezen rendszer reformja politikailag érzékeny kérdés, hiszen 24 választott önkormányzat jogköreit, forrásait és érdekeit érinti. A napi konfliktusok mögött azonban világos várospolitikai tét áll: a feladatokat, a forrásokat és a felelősségeket úgy kell újrarendezni, hogy a helyi képviselet és a városrészek identitása megmaradjon, miközben a főváros visszakapja az egységes városi működéshez szükséges stratégiai és koordinációs eszközeit.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×