Infostart.hu
eur:
355.14
usd:
312.03
bux:
139064.61
2026. június 23. kedd Zoltán
Milan, World Championships22-30 JulyIn photo: HUNPhoto by #BizziTeam
Nyitókép: Facebook/Magyar Vívó Szövetség

Boczkó Gábor legalább két-három érmet, köztük aranyat vár a mieinktől a grúziai vb-n

A finomhangolásra és a formába hozásra fókuszáltak a versenyzők és az edzők a kedden kezdődő tbiliszi vívó-világbajnokság előtt. A szövetségi kapitány az InfoRádióban elmondta: nehéz dolguk lesz a magyaroknak, ugyanis nagyon megerősödött a nemzetközi mezőny, ezért nincs könnyű mérkőzés, nem lankadhat a figyelem egy pillanatra sem, mert az bármikor megbosszulhatja magát.

A magyar vívók egy arany-, egy ezüst- és három bronzéremmel zárták a júniusi, genovai Európa-bajnokságot. A szövetségi kapitány az olaszországi esemény után jelezte, az új olimpiai ciklus első évében – több helyen is kísérletező felállással – jónak tartja a szereplést, de azért volt hiányérzete is, főleg a csapatversenyeket illetően. A jövő kedden kezdődő vb-n lesz néhány változás a keret-összeállításban. Férfi kardban Szatmári András és Gémesi Csanád, míg párbajtőrben Nagy Dávid és Keszthelyi Zsombor szerepet cserél. Genovában Szatmári András és Nagy Dávid vívott csapatban, míg Gémesi Csanád és Keszthelyi Zsombor egyéniben. Grúziában ez fordítva történik majd. Női tőrben pedig ezúttal Wolf Eszter indul egyéniben és csapatban, Nekifor Erika csak egyéniben, míg Lupkovics Dóra csak csapatban lép majd pástra.

Boczkó Gábor az InfoRádióban elmondta: a kerettagok nagyon kemény munkát végeztek az elmúlt hetekben, aminek meglett az eredménye, kellően kifacsarta őket a komoly fizikai megterhelés, így a legtöbben a felkészülés végén már „eléggé nehézkesen, rozsdásan mozogtak”. A szakember szerint ez teljesen természetes dolog, mert sok munkát kell elvégezni ahhoz, hogy a vb-n majd „ki tudják venni a kalapból” a versenyzők mindazt, ami belekerült küzdelmes és kimerítő edzések révén. A vb-t megelőző héten azonban már csak a formába hozáson volt a hangsúly, ennek megfelelően már csak napi egy vívótréninget tartottak az edzők, akik visszább fogták a fizikai edzéseket.

Az utolsó napokban az a cél, hogy kialakuljon az „elvárt pengeéhség” a versenyzőkben, hogy amikor pástra állnak, megfelelő állapotban kezdjék el az asszóikat mind mentálisan, mind fizikailag. A szövetségi kapitány a grúziai vb végén az összképet fogja majd nézni, és az alapján értékeli, hogy elégedett volt-e a látottakkal. Abban bízik, hogy mindenki kihozza magából a maximumot. Felhívta a figyelmet, hogy sok befolyásoló tényező határozza meg, ki hogyan tud teljesíteni. Sok függ majd a sorsolástól, az adott versenyző, illetve az ellenfele napi formájától, a zsűri ítéleteitől.

Boczkó Gábor legalább két-három érmet vár a magyar versenyzőktől, köztük aranyérmet is.

Úgy gondolja, ez benne van a csapatban, de nem lesz könnyű dolguk a mieinknek, ugyanis nagyon megerősödött a nemzetközi mezőny.

A szakember hangsúlyozta: már elég régóta nemcsak az európai vívókra, csapatokra kell nagyon odafigyelni, hanem az amerikaiakra és az ázsiaiakra is. Ráadásul az ázsiai kontinensről egyre több nemzettel kell nagyon komolyan számolni, köztük Kínával, Dél-Koreával, Japánnal, Hongkonggal és Szingapúrral is. Sok olyan ország versenyzői törnek borsot a vívóversenyeken hagyományosan jól szereplő nemeztek vívói orra alá, amelyek régebben nem voltak meghatározók a sportágban. A szövetségi kapitány figyelmeztetett:

ma már nincs könnyű mérkőzés egy vb-n, nem lankadhat a figyelem egy pillanatra sem, mert az bármikor megbosszulhatja magát.

Hozzátette: a versenyprogram sem túl sportolóbarát, hiszen öt nap alatt négy versenyszámban kell bizonyítani, ami nem egyszerű feladat. Ugyanakkor nem akar panaszkodni, „az adott napon kell megmutatni, hogy ki a legjobb”. Grúzia egy érdekes helyszín abból a szempontból, hogy a múltban nem egyszer előfordult, hogy megbetegedtek ott sportolók. Boczkó Gábor erre reflektálva azt mondta, nem ismeretlen számukra ez, hiszen korábban Egyiptomban is megkeserítette az életüket „Ramszesz átka”, amikor az afrikai országban több magyar vívó is elkapott egy hasmenéses, hányásos vírust. Volt olyan versenyzőjük, akit „alig tudtak összepakolni, hogy fel tudjon állni a pástra”.

A szövetségi kapitány reméli, hogy Grúziában elkerüli a magyarokat ez a veszély, és mindenki egészségesen versenyezhet majd. A magyar szövetség olyan szálláshelyet foglalt le, ahol biztosítva vannak a megfelelő körülmények. Boczkó Gábor felidézte, hogy 2017-ben Európa-bajnokság házigazdája volt Tbiliszi, és egy olyan csarnokban rendezték az eseményt, amelyben nem volt klíma, illetve sokat csúszott a program. Inkább az ilyen kellemetlenségektől tart, mint a fertőzésektől.

A genovai Eb-n sem volt könnyű a résztvevők élete, hiszen az első két napon nagyon meleg volt, és 30 fokban vívóruhában vívni nagyon embert próbáló dolog. A versenyzők reggel kezdik el a szereplésüket, és akik bejutnak a döntőbe, egészen estig vívnak. Boczkó Gábor reméli, hogy a nemzetközi szövetség és a szervezőbizottság jobban odafigyel majd az ideális versenykörülmények biztosítására, mert sokszor ez is nagymértékben befolyásolhatja, ki hogyan teljesít.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Varga Mihály jegybankelnök: további kamatcsökkentések jöhetnek a nyár folyamán

Varga Mihály jegybankelnök: további kamatcsökkentések jöhetnek a nyár folyamán

A jegybankelnök szerint a kulcs most az iráni helyzet aktuális rendeződése, az inflációs kép ma már sokkal kedvezőbb, mint tavasszal volt. Szólt az árréskorlátozás jövőjéről, szerinte már annak kivezetése sem veszélyeztetné a folyamatokat. Kamatcsökkentési „mini ciklusban” vagyunk, a 25 pontos csökkentés után nem fognak megállni őszig – mondta Varga Mihály, miután 6,00 százalékra csökkentették az alapkamatot.

Megszavazta az Országgyűlés: búcsú a védett üzemanyagártól

Az Országgyűlés döntött a védett üzemanyagár kivezetését tartalmazó törvényjavaslatról. Előzőleg elfogadták a vizsgálóbizottságok megerősítését és a korrupcióellenes 110 oldalas csomagot is, benne a vagyonnyilatkozatok szigorításával és a kekvák megszüntetésével.
inforadio
ARÉNA
2026.06.23. kedd, 18:00
Apáti Ferenc
a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke
Putyin nem találkozik Zelenszkijjel, Tu–160-asokkal demonstrált erőt Moszkva – Ukrajnai háborús híreink kedden

Putyin nem találkozik Zelenszkijjel, Tu–160-asokkal demonstrált erőt Moszkva – Ukrajnai háborús híreink kedden

Vlagyimir Putyin orosz elnök végzős hallgatók előtt mondott keddi beszédében kijelentette, mivel Ukrajna az orosz polgári infrastruktúrát támadja, neki nincs oka arra, hogy találkozzon Volodimir Zelenszkij ukrán államfővel. Putyin szerint nem Oroszország indította a háborút, hanem a Nyugat provokálta Moszkvát, mikor az a saját érdekeit akarta érvényesíteni. Az orosz védelmi minisztérium közlése szerint Tu–160-as stratégiai bombázókkal tartottak tesztrepülést NATO-tagországok közelében, de nemzetközi vizek felett. A gyakorlat során más országok vadászgépei is felszálltak. Cikkünk folyamatosan frissül az ukrajnai háború eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×