eur:
401.79
usd:
371.04
bux:
0
2025. március 31. hétfő Árpád
Nyitókép: Pixabay

A NOB partner lesz a világboksz átállásában

A Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) elnöksége előzetesen elismerte az ökölvívás 2023-ban alapított új világszövetségét, a World Boxingot, amelyhez a múlt héten csatlakozott a Magyar Ökölvívó Szakszövetség (MÖSZ).

Az ökölvívás eredeti világszövetségével, az AIBA-ból lett - Umar Kremljov vezette - IBA-val az elmúlt években elmérgesedett a NOB viszonya. A NOB a 2021-es, majd a tavalyi olimpiáról is gyakorlatilag kizárta, a boksz olimpiai, illetve kvalifikációs tornáit pedig maga szervezte meg. Ugyanakkor azt már a párizsi játékok előtt jelezte, hogy a 2028-as Los Angeles-i olimpián erre nem hajlandó, a sportág pedig nem is került be a következő játékok előzetes programjába.

Ugyanakkor a NOB azt is jelezte, hogy a boksznak ott a helye az olimpián, ehhez pedig elsőként az kell, hogy a sportágnak egy NOB által elfogadott nemzetközi szövetsége legyen. Erre a szerepre "jelentkezett" a 2023 tavaszán alapított World Boxing, mely mostanra teljesítette a NOB alapvető feltételeit, így többek között azt, hogy legalább öt kontinensről minimum 75 tagszervezettel rendelkezzen.

A 75. csatlakozó éppen a - tavaly november óta Kovács István vezette - MÖSZ volt, melynek közgyűlése közel három hete adott felhatalmazást a csatlakozáshoz, majd a WB múlt kedden vette fel a tagjai sorába.

A MÖSZ a Facebook-oldalán azt közölte, hogy a NOB vezető testületének szerdai döntése után a bizottság közgyűlése két hét múlva hozhat végleges döntést a World Boxing csatlakozási kérelméről.

Címlapról ajánljuk
Kiszámolták, mennyibe kerül Ukrajna EU-csatlakozása: fejenként kétmillió forint

Kiszámolták, mennyibe kerül Ukrajna EU-csatlakozása: fejenként kétmillió forint

A Magyar Külügyi Intézet és a Mathias Corvinus Collegium közös konferenciáján elhangzott, hogy az ukrán uniós csatlakozás teljes költsége öt év alatt majdnem két és fél ezer milliárd euróba kerülne, ami az Európai Unió 2025-ös költségvetésének több mint 12,5-szerese. A részletekről Siklósi Péter, a Magyar Külügyi Intézet vezető kutatója számolt be az InfoRádióban.

Salát Gergely: kifulladt az eddigi kínai növekedési modell, váltásra van szükség

Belső gazdasági problémákkal küzd Kína, paradigmaváltásra van szükség, ami a híresen nagy megtakarításokkal rendelkező lakosságot is komolyan érinti – erről beszélt a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa az InfoRádióban. Salát Gergely elmondta: a kínai vállalatok a bizonytalanságok ellenére hosszú távra terveznek Magyarországon.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.03.31. hétfő, 18:00
Demkó Attila
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet programvezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. március 30. 19:54
×
×
×
×