400.87
367.48
74428.1
2024. október 15. kedd Teréz
Szoboszlai Dominik, Nagy Zsolt és Varga Barnabás (b-j) gólöröme a labdarúgó Nemzetek Ligája A divíziójának 3. csoportjában játszott Bosznia-Hercegovina - Magyarország mérkőzésen Zenicában, a Bilino Polje Stadionban 2024. szeptember 14-én.
Nyitókép: MTI/Illyés Tibor

Sima győzelem Szoboszlai duplájával

A magyar válogatott Szoboszlai Dominik az első félidőben akcióból, a másodikban tizenegyesből szerzett egy-egy góljával 2-0-ra legyőzte Bosznia-Hercegovina csapatát a Nemzetek Ligája A-divízió 3. csoportjában.

A két összeállítás. Bosznia-Hercegovina: Vasilj – Gazibegovic, Bicakcic, Katic, Kolasinac – Hajradinovic, Gigovic, Burnic – Tahirovic, Dzeko, Bajraktarevic. Magyarország: Dibusz – Botka, Orbán, Fiola – Bolla, Nikitscher, Schäfer, Nagy Zs. – Sallai, Szoboszlai – Varga B.

A magyar kezdő tizenegy megegyezik azzal, amelyik kiment a hollandok elleni második félidőre, miután a sérült Dárdai Mártont Botka Endre váltotta.

A találkozót az angol Anthony Taylor vezeti.

Az 1. percben Gazibegovic éles szögből keresztbe lőtte a labdát. Helyzetféle volt.

Mezőnyjátékkal teltek a következő percek. Egyelőre átengedi a magyar csapat a területet a bosnyákoknak.

Varga a 10. percben jó helyzetből, középről lőtt, Vasilj megfogta. A kapus aztán Bolla váratlan lövését is kibokszolta.

Nagy bosnyák helyzet következett ezután, Hajradinovic hátratolt labdáját Tahirovic alig lőtte a bal alsó sarok mellé.

Varga túl hosszan fejelte le Sallainak a labdát, Vasilj kivetődve hárított. Pedig jó lehetőség volt.

A 33. percben 20-22 méterről szabadrúgáshoz jutott a magyar csapat. Szoboszlai az égbe lőtte a labdát.

Orbán jó szerelése után megindult a támadás, Sallai 17 méterről 17 centivel lőtt a felső sarok mellé.

Megvan a vezetés, Nagy Zsolt lyukra tett labdáját Szoboszlai Dominik kicsit eldőlve a hálóba kanalazta a balösszekötő helyéről 12 méterről, 0-1.

Edin Dzeko helyzetével zárult a félidő, picivel a kapu fölé lőtt, miután megforgatta Willi Orbánt.

A második félidő első jó magyar akciójában Nagy Zsolt büntetőt harcolt ki, Szoboszlai Dominik gólra váltotta az esélyt, 0-2.

Dzeko nagy helyzetből közelről gyengén fejelt, Dibusz szépen védett.

Marco Rossi kettőt cserélt a félidő közepén, Gazdag Dániel és Gera Dániel állt be.

Dzeko pazar sarkalását Dibusz kitűnően védte.

Varga Barnabást Ádám Martin váltotta a 78. percben.

Mezőnyjátékkal és egy jó magyar támadással, Gera-lövéssel eltelt percek után Nagy Ádám váltotta Schäfert. Nagy Zsoltot újonc, Szűcs Kornél helyettesíti az utolsó percekben.

Magabiztos játékkal teltek az utolsó percek, kétgólos győzelmet aratott a magyar csapat.

A csoport másik mérkőzésén Németország 1-0-ra nyert Hollandia ellen. A csoportban a németek állnak az élen 10 ponttal, Hollandiának és Magyarországnak 5-5 pontja van, Bosznia-Hercegovinának 1.

2024.10.15. kedd, 18:00