72351.87
A spanyol Rafael Nadal a wimbledoni All England Lawn teniszklubban tartott sajtóértekezleten 2022. július 7-én bejelenti, hogy hasfalsérülés miatt visszalép a wimbledoni teniszbajnokság férfi egyesének elődöntőjétől.
Nyitókép: MTI/EPA/AELTC/Joe Toth

Még mindig nem biztos Rafael Nadal indulása a francia teniszbajnokságon

Párizsba érkezett, de még nem biztos, hogy elindul a salakos Grand Slam versenyen a torna 14-szeres győztese.

A júniusban 38 éves sztár a helyszínen készül, keddi nyilatkozatával azonban lehűtötte a szurkolók lelkesedését:

"Vannak fizikális problémáim, de nem olyan nagyok, hogy közöljem, nem indulok el pályafutásom legfontosabb versenyén. Ha a hétvégén készen állok, akkor megpróbálok ismét azokért a dolgokért küzdeni, amelyekért az elmúlt 15 évben küzdöttem - még ha ez most lehetetlennek is tűnik" - közölte a 22-szeres Grand Slam-bajnok. Az utolsó profi idényét töltő Nadal elképesztő statisztikákkal rendelkezik Párizsban:

115 meccséből csak hármat vesztett el, mind a 14 döntőjét megnyerte, négyszer diadalmaskodott játszmavesztés nélkül, 2017/18-ban sorozatban 32 szettet nyert meg, és 2008-as tornagyőzelme során mindössze 35 gémet bukott el.

A sérülései miatt a világranglista 276. helyére csúszott klasszis idén csak 11 mérkőzést játszott, és a legjobb eredménye januárban a brisbane-i negyeddöntő volt.

A Roland Garros főtáblás küzdelmei - Marozsán Fábián és Fucsovics Márton már biztos résztvevő - vasárnap rajtolnak el.

2024.07.05. péntek, 18:00