394.97
368.65
72094.79
Rybanska Natasa a női vízilabdatorna döntőjében játszott Amerikai Egyesült Államok - Magyarország mérkőzésen a dohai vizes világbajnokságon 2024. február 16-án.

Óriási küzdelemben lett ezüstérmes a női vízilabda-válogatott

A magyar női vízilabda-válogatott magához tért 0-3 után a világbajnoki döntőben, többször is kiegyenlített, de végül 8-7-es vereséget szenvedett az amerikaiaktól. Fájó vereség, mert volt esély legalább az ötméteresekre, egyben nagyszerű siker. Az elmúlt hónapokban senki sem gondolta volna, hogy ilyen közel lesz akár az arany is.

A magyar válogatott eddig kétszer nyert világbajnoki címet, 1994-ben és 2005-ben. Döntőt legutóbb éppen Budapesten, 2022-ben játszott, akkor is az Egyesült Államok volt az ellenfél. Az amerikaiak akkor 9-7-re nyertek. 2023-ban Fukuokában ugyancsak egymás ellen vívta e két válogatott az utolsó mérkőzését, akkor ötméteresek döntöttek, az amerikaiak javára, övék lettek az ötödik hely.

1. negyed

Vályi Vanda elhozta a labdát, a magyaroké az első támadás. Parkes lövése lejött a blokkról.

Az amerikaiak belőtték az első akciójukat, a legenda, a háromszoros olimpiai bajnok Meggie Steffens révén, 0-1.

Gurisatti Gréta lövése nem ment be, Jordan Raney ejtése igen, 0-2.

Kimaradt egy magyar lehetőség, de egy amerikai fór is. Utána magyar előny következett, de Keszthelyi Rita labdáját lehalászták a védők.

Rachel Fattal bedobta a második előnyüket, Horváth Brigitta már a második kiállításánál tart, 0-3.

Garda Krisztina lövését is védte az eddig rendkívül magabiztos kapus, Ashley Johnson.

Szerencsére nem ment el Garda Krisztina kedve a lövéstől, 1-3. Két perc még ebből a negyedből.

Újabb egy perc elteltével feljöttünk egyre, Parkes Rebecca centergóljával, 2-3.

Rettenetesen kezdődött, de a végére javult a helyzet, csak 3-2-re vezetnek az amerikaiak.

2. negyed

Rachel Fattal kapufás góllal növelte az amerikaiak előnyét, 2-4.

Kettős emberelőnyben támadott a magyar csapat, két társa is behúzódott Johnson mellé. Két lövés kijött a kezekről, a harmadiknál Keszthelyi Rita megtalálta az utat a hálóba, 3-4.

De jött az amerikai válasz, 3-5. Magyar kapuscsere követte a gólt, Neszmély Boglárka váltotta Magyari Aldát.

A magyar emberelőnyből Szilágyi Dorottya, majd Gurisatti Gréta is lőtt, Ashley Johnson mind a kettőt kivédte. Hetven százalékon áll a kapus, tíz lövésből hetet hárított.

Faragó Kamilla bátran elvállalt egy lövést, bekacsázott a labda a jobb alsóba, 4-5.

Vége a második negyednek, maradt az egygólos hátrány.

3. negyed

Ide-oda hullámzott a játék, mindkét csapat jól védekezett, sőt mindkét kapus jól védett, egy fél negyeden keresztül nem esett gól.

Jordan Raney belőtte a fórt, 4-6 lett volna, de időn túl engedte el a labdát. Maradt az eredmény.

De csak 1:59-ig, Gurisatti Gréta emberfőrból elengedett lövése után a labda egy védő kezéről beszédült a kapuba, 5-5.

Emberelőnybe jutott a magyar válogatott, támadott a vezetésért, de egy rossz passz után fordulhattak az amerikaiak. Szerencsére nem éltek a lehetőséggel.

Vége a negyednek, ezt 1-0-ra a magyarok nyerték, az állás 5-5.

4. negyed

Keszthelyi Rita lövésével indult az utolsó negyed, Ashley Johnson védte. Fórt kaptak az amerikaiak, Rachel Fattal bebombázta, a góljaik felét ő lőtte, 5-6.

Megint kettővel vezetnek az amerikaiak, újabb előnyből, 5-7. Pedig Steffens gyanúsan közel állt a gólszerző a kapufához.

A legnagyobb különbség: három az amerikaiaknak. Kiley Neushul ejtette be a labdát a hosszú sarokba, 5-8

Kettős előnyből Keszthelyi Rita szépített, 6-8.

Nagy esély volt a még közelebb lépéshez, de Leimeter Dóra lövését Johnson a kapufára tolta.

Még 64 másodperc van hátra, de két gól a hátrány.

Hét másodperc alatt Garda Krisztina belőtte, 7-8.

Az amerikaiak elrontották az akciót, támadtak a magyarok. Szabálytalankodtak, de a magyar nem kapták meg a labdát. Világbajnokok lettek.

A magyar válogatott nagyszerűen védekezett, nagyon küzdött, világbajnoki ezüstérmes lett.

Elindult a fővárosi gigaberuházás, amit még a válság sem tudott eltörölni

A 2005-ös indulást követően 2006-ban másodszor került sor a Portfolio ingatlankonferenciájának, a Property Investment Forumnak a megrendezésére. Visszatekintő cikksorozatunk mostani részében a 2006-os ingatlanpiaci történésekkel foglalkozunk, kiemelten a ma már mindenki által jól ismert budapesti óriásprojekt, a Corvin Sétány indulásával, az irodapiac kihívásaival és azzal, hogy milyen folyamatok okoztak egyre nagyobb bizonytalanságot a nemzetközi piacokon. Nézzük, mi történt a 2006-os Property Investment Forumon és a hazai ingatlanpiacon!