72094.79
Xavi Hernández, az FC Barcelona spanyol labdarúgóklub új vezetőedzője a bemutatásán a barcelonai Camp Nou Stadionban 2021. november 8-án.
Nyitókép: MTI/EPA/EFE/Alejandro García

Előnyt szerzett Madridban a Barcelona a Real ellen

A Barcelona egy öngóllal 1-0-ra nyert a Real Madrid ellen a spanyol Király-kupa elődöntőjében, a párharc első mérkőzésén, Madridban.

A két összeállítás. Real Madrid: Courtois – Carvajal, Militao, Rüdiger, Nacho – Camavinga, Kroos, Modric – Valverde, Benzema, Vinicius. Barcelona: Ter Stegen – Araujo, Koundé, Marcos Alonso, Balde – Busquets, De Jong, Kessié – Raphinha, Gavi, Ferran Torres.

Sergio Busquets 46. alkalommal játszik El Clásicón, ezzel rekorderré lépett elő, megelőzve Lionel Messit és Sergio Ramost.

Elkezdődött a mérkőzés, egyelőre a Madrid az aktívabb, de ez csak kezdeti tapogatózás.

A 12. percben Karim Benzema közelről a kapuba lőtt, de lesről.

A Madrid 58 százalékban birtokolták eddig a labdát, másfélszer annyit passzoltak játékosai, mint a vendégek.

Egy kicsit a Barcelona is kitámadott, Marcos Alonso ívelését Vinícius kivágta.

Vezet a Barcelona! Camavinga kibája után Kessié belőtte a labdát, ami Éder Militaóról saját kapujába pattant, 0-1.

Vinícius Júnior labdájára Ter Stegen rávetődött. Többet birtokolja a Madrid a labdát, de ez eddig semmit sem ért, vezet a Barcelona.

Carvajal, majd Valverde is próbálkozhatott, de egyik sem volt veszélyes a Barca kapujára.

Az első félidőben a Madrid – a számok alapján – főlényben játszott, de a Barcelona vezet. Tulajdonképpen egyetlen ziccer sem alakult ki az első félidőben.

Megy a második félidő, egyelőre csere nélkül.

Nincs nagy változás a játék képében, támadgat a Madrid, de továbbra sem tudott helyzetet kialakítani.

Rodrygo állt be Nacho helyére, de a másik oldalon alakult ki helyzet: Raphinha elfutása után Ferran Torres lemaradt középen a labdáról. A 71. percben Ferran Torres előkészítése után Kessié tizenkét méterről, tiszta helyzetből lőtt, de nem sokkal korábban beállt Ansu Fati lábában elakadt a labda. Ez volt a mérkőzés eddigi legnagyobb helyzete.

Meddő madridi próbálkozások után a 90. percben Rodrygo kapura lőtt, ez máskor aligha írható fel a veszélyes kísérletek közé, most igen.

A Barcelona 1-0-ra nyert a Bernabéuban, s így előnnyel várhatja az április 5-i, hazai visszavágót.