Infostart.hu
eur:
355.62
usd:
313.12
bux:
138853.98
2026. június 25. csütörtök Vilmos
.Sabre MENIn photo: SZILAGYI Aron VS BAZADZE SANDROPhoto Augusto Bizzi
Nyitókép: Facebook/Magyar Vívó Szövetség

Szilágyi Áron: már érzem azt, hogy lassan 33 éves vagyok

A háromszoros olimpiai bajnok megnyerte az orléans-i férfi kard Grand Prix-t, miután a döntőben legyőzte a grúz Sandro Bazadzét. Szilágyi Áron a versenyről, a kvalifikációs időszakról és a válogatott csapatról is beszélt az InfoRádióban.

"Az idény első versenye előtt nehéz bármire is számítani. Mindig az újdonság erejével hat egy új szezon kezdete. Egy rövid, de annál munkásabb felkészülésen voltam túl. Csaknem öt hetet tudtam mindentől mentesen egybefüggően dolgozni" – mondta Szilágyi Áron.

A háromszoros olimpiai bajnok és világbajnok kardozó szerint a felkészülés elég volt ahhoz, hogy jó formába kerüljön és már nagyon várta, hogy a páston lehessen. Az elődöntőben és a döntőben találkozott kiemelt, erős ellenfelekkel, köztük a koreai Kim Dzsonghvannal az elődöntőben, majd a grúz Sandro Bazadzéval a döntőben. Ellenük többször küzdött már világbajnokságokon, olimpiákon, ezért kíváncsi volt, most milyen ritmussal, akciókkal tudja meglepni őket.

"Most náluk van a labda, hogy mit tudnak velem kezdeni"

– mondta a kardozó.

Szilágyi Áron elmondása szerint a koreai vívó elleni elődöntő kifejezetten nehéz volt, mert ellenfele vezetett az elején, és onnan kellett építkezni. Jól jöttek edzőjének, Decsi Andrásnak a tanácsai, ennek köszönhetően meg tudta fordítani az asszót. Sandro Bazadze ellen fordítva történt: olyan stratégiával tudta meglepni az elején, amit a grúz versenyző még nem látott tőle, így végig vezetve meg tudta verni őt 15-10-re.

Szilágyi Áron a december 16-án kezdődő országos bajnokságon nem indul, mert a sarka és a könyöke "nincs tökéletes állapotban", és inkább a következő évi versenyekre koncentrál. Január közepén újabb Grand Prix-versenyen indul, majd az áprilisi kvalifikációs időszakban is százszázalékos erőnlétben szeretne lenni.

Bár Szilágyi Áron egyéniben vezeti a világranglistát, ez nem ad hozzá a kvalifikációhoz, ugyanis a csapattal szeretné megszerezni az olimpiai kvótát. Ez azt jelenti, hogy a csapat világkupákon, Európa- és világbajnokságokon kell jól szerepelnie a Szilágyi Áron, Szatmári András, Gémesi Csanád, Decsi Tamás négyesnek. A szezont jó pozícióból, a világranglista második helyéről indítják a koreaiak mögött, és legalább ezt a pozíciót meg kellene tartani a biztos párizsi induláshoz.

A sportoló azt mondta: a júliusi világbajnokság után is lesz pihenő. "Kell is, mert már érzem azt, hogy lassan 33 éves vagyok, és szükségem van a regenerációra" – mondta, hozzátéve, hogy lépcsőfokról lépcsőfokra haladnak a felkészülésnél. A kvalifikációs időszak tulajdonképpen két fél szezonon ível át, de nem ettől teszik függővé a felkészülést.

Bár egyéniben minden versenyen remekelt már Szilágyi Áron, a csapattal elért eredményekre is büszke. Az elmúlt években sokszor a "saját tudásukat túlszárnyalva" kerültek a döntőbe vagy értek el dobogós helyet. Motiváltak, és nagyon szeretnének továbbra is versenyben lenni az érmekért.

"Ugyanazok a célok, mint egyéniben: sikeresnek lenni a milánói világbajnokságon, illetve hogy a kvalifikációt megszerezzük, és Párizsban minél jobban szerepeljünk"– mondta a háromszoros olimpiai bajnok és világbajnok kardozó.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
A MOB főtitkára elmondta, hogy képzeli el a közös munkát az új sportállamtitkárral

A MOB főtitkára elmondta, hogy képzeli el a közös munkát az új sportállamtitkárral

A Magyar Olimpiai Bizottság idén is megrendezte az Olimpia Napját a Városligetben, ahová számos nagy sztár, olimpiai bajnok is kilátogatott, és együtt sportolt vagy beszélgetett a rajongókkal. Fábián László az InfoRádióban beszélt az esemény legfőbb értékeiről, az olimpiai felkészülés aktualitásairól és arról is, mire számít az új sportállamtitkársággal való együttműködéstől.

Ukrajna: „már mi teszünk szívességet a tűzszünettel Oroszországnak”

Ukrajna türelme nem véges és visszavonhatja tűzszüneti ajánlatát, ha nincs lényegi nemzetközi nyomás a háború leállítására – közölte a kijevi kormány megbízottja. Ukrajna úgy érzi, egyre jobban állnak a fronton, a tömeges dróntámadásoknak köszönhetően. Közben az amerikai kormányzat egyik tagja „az európaiak szellemi fogyatékos gyerekének” nevezte Zelenszkij ukrán elnököt.
Nem találtak magukra a techcégek eladási hullámában a tőzsdék

Nem találtak magukra a techcégek eladási hullámában a tőzsdék

Vegyes hangulat volt a nemzetközi tőkepiacokon: a közel-keleti feszültségek valamelyest enyhültek, de az elmúlt napok technológiai részvényeket sújtó korrekciója még nyomás alatt tarotta a tőzsdéket. A hangulatot javította, hogy az Irán és Izrael közötti konfliktus csillapodásával mérséklődtek az olajellátással kapcsolatos aggodalmak, és a Hormuzi-szoros hajóforgalma is fokozatosan normalizálódik, de továbbra is visszafogja a kockázatvállalási kedvet, hogy globális eladási hullám indult a technológiai részvényekben. Az arany héthónapos mélypontra került, a dollár pedig erősödik. Európában vegyes volt a kép: a Dax esett, míg a CAC40 enyhe pluszban állt meg. Az amerikai tőzsdék ugyan jó lendülettel kezdték a napot, de estére egyedül a Dow Jones tudott pluszban zárni.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×