Infostart.hu
eur:
351.83
usd:
306.87
bux:
137625.54
2026. június 22. hétfő Paulina
soccer football kick off in the stadium
Nyitókép: Pixfly/Getty Images

Zúgott a székely himnusz Bukarestben a Sepsi Román Kupa-győzelme után - videó

Az OSK 11 éve alakult meg, most európai porondra léphet.

Megnyerte a Román Kupát a sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, ezzel kivívta annak a jogát, hogy részt vegyen a Konferencia-liga selejtezőjében.

A bukaresti Giulesti Stadionban játszott csütörtök esti fináléban a gárda 2-1-re verte a Voluntari csapatát.

A Cristiano Bergodi olasz vezetőedző által felkészített székelyföldi csapat az első félidőben kétgólos vezetéshez jutott, és előnyét a második félidőben is megőrizte. Az OSK mindkét gólját Marius Stefanescu szerezte. A 22 éves középpályás háromszor juttatta a hálóba a labdát, de az első találatánál a játékvezető lest látott. A hosszabbítás perceiben egy szentgyörgyi öngóllal szépített a Voluntari.

Az OSK 11 évvel a megalakítása után az első trófeáját szerezte. A mérkőzés lefújása után a játékosok a magasba dobálták Diószegi László klubtulajdonost.

A kupadöntő alatt nemcsak a pályán, hanem a lelátókon is székelyföldi fölény mutatkozott. A közönség végig magyar nyelven biztatta a csapatot. Ehhez az is hozzájárult, hogy a sepsiszentgyörgyi önkormányzat különvonatot bérelt, hogy a szurkolók nagy számban utazhassanak Bukarestbe.

A székelyföldiek bukaresti ünneplését az is fokozta, hogy kupadöntő előtt a Giulesti Stadionban az U19-es csapatok kupadöntőjét vívták. Ebben a korosztályban az AFK Csíkszereda nyerte el a trófeát, miután a döntőben a Sepsi OSK csapatát verte 1-0-ra.

Címlapról ajánljuk
Így profitálhatnak kisebb országok az AI-forradalomból

Így profitálhatnak kisebb országok az AI-forradalomból

A mesterséges intelligencia versenye nem csak a Szilícium-völgy és Peking története. Egyes kis országok aktívan keresik a piaci réseket, és néhányan meglepően jól céloznak. Íme, hat ország példája, amely megmutatja, hogyan lehet egy csekélyebb méretű államnak sikeres AI-stratégiája.

Horváth Péter: enyhül a létszámhiány, a tanárok ma már versenyképes fizetést kapnak

A Nemzeti Pedagógus Kar napokban újraválasztott elnöke szerint a tanárok ma már versenyképes fizetést kapnak, és ez érződik a létszámhiány enyhülésében is. Horváth Péter erről az InfoRádió Aréna című műsorában beszélt, és kifejtette azt is, hogy az alapbérek 20 százalékát differenciált bérekre fordítanák.
inforadio
ARÉNA
2026.06.22. hétfő, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×